Čeští návštěvníci začali své putování v Neuschönau, kde se setkali se studenty z partnerské školy v Grafenau. Po prohlídce domu Hanse Eisenmanna, kde je umístěno rovněž informační centrum pro turisty, mohli účastníci zájezdu vystoupat na nejdelší stezku v korunách stromů na světě, která je dlouhá 1300 metrů a vysoká mezi 8 a 25 metry. Maximální stoupání nepřevyšuje 6 % a proto je také je vhodná i pro rodiny s dětmi a vozíčkáře. Vrcholným zážitkem pak je 44 metrů vysoká vyhlídková věž, zvaná Stromové vajíčko. Vyhlídka na okolní zasněžené šumavské vrcholy Luzný a Roklan připomínala, že zima tady ještě neskončila a sníh zde bývá až do konce dubna.

„Stezka v korunách stromu se mně moc líbila. Byl jsem už na té naší na Lipně, ale tahle je opravdu super,“ řekl student prvního ročníku Tomáš Světlík.

S lesním průvodcem pak studenti odpoledne zhlédli část prohlídkové trasy „Od země až po vrcholky stromů“ (Tierfreigelände). Zvířata se zde většinou pohybují volně, případně ve velkých výbězích. Jsou tady rysy, vlci, losi, medvědi a kuny. Prohlídka celého areálu zabere zhruba tři hodiny.

Pro studenty jsou takové cesty přínosem, protože kromě krásných zážitků, se také dozvědí, jak vypadá cestovní ruch v jiných zemích, co je v nich zajímavého k vidění apod.

Jan Ziegler