To vše se i dosud nabízelo a stále nabízí snoubencům. Těm, kteří se ale nyní rozhodnou pro svatbu v rondelu, pro příště odpadne její vyřizování na dvou místech, tedy na matrice i zámku.

Radní totiž schválili smlouvu o nájmu prostorů ke svatebním obřadům mezi městem a Státním hradem a zámkem Jindřichův Hradec.

S ohledem na vytápění se obřady v zámeckém rondelu letos budou konat v období od května do poloviny října.

„Spolupráce vychází ze smlouvy o nájmu těchto prostor z loňského roku,“ sdělil tajemník Karel Přibyl.

„Dříve si snoubenci museli svatbu domluvit i na zámku, ale díky této spolupráci si tak veškerou administraci vyřídí na matrice a úřad dál bude komunikovat se zámkem,“ upřesnila nynější výhodu pro snoubence tisková mluvčí města Karolína Průšová.

Podle vyjádření tajemníka jindřichohradeckého městského úřadu Karla Přibyla předpokládá zámek za jednu svatbu nájem ve výši 3 600 korun. K tomu je ale třeba připočítat základní poplatek městskému úřadu za pořádání obřadu 1000 korun, který platí pro stanovenou obřadní síň. Za pořádání obřadu mimo ni, tedy například v kapli sv. Maří Magdaleny či jinde, je navíc pětistovka. Při součtu všech poplatků vyjde tedy svatba v rondelu v základu na 5 100 korun.

Podle Karla Přibyla byl dosud největší zájem o kapli sv. Maří Magdaleny, a to zřejmě i proto, že je všem lehce dostupná, zatímco obřadní síň ve starobylé radnici znamená pro svatebčany, mezi nimiž jsou mnohdy i senioři či lidé hendikepovaní, překonání dlouhého schodiště.