29. března zde totiž začnou svozové dny, které budou postupně pokračovat i v dalších místních částech Třeboně, ale i na dalších místech v samotném městě.

„Pokud bude příznivé počasí, měly by svozové dny skončit 25. dubna. Pokud by se přece jen vrátil sníh, museli bychom termíny svozu domovního odpadu samozřejmě pozměnit,“ uvedl místostarosta Zdeněk Mráz.

Zatímco vloni měli někteří lidé problémy s ořezanými větvemi ze stromů ze svých zahrad, letos podle Zdeňka Mráze mohou opět větve na vyhrazená místa připravit k odvozu. „Chceme tak oplatit občanům pomoc, kterou nám poskytli při odklízení sněhu z chodníků, když začala platit novela zákona o jejich zimním udržování,“ odůvodnil změnu Zdeněk Mráz. Vloni totiž od odvozu větví vedení města ustoupilo, protože se tím zvyšovaly náklady o zapojení štěpkovače, odvoz štěpky a úklid znečištěného chodníku. Mnozí Třeboňáci vloni netajili svá zklamání, když pak museli z ulic odklízet větve sami. V letáku, který dostali do schránek totiž tehdy dřevní odpad uvedený nebyl. „Počítáme s tím, že jarní úklid bude stát v Třeboni přes půl milionu korun. Technické služby ale budou zajišťovat svoz domovního odpadu za úplatu i pro dalších 15 obcí,“ doplnil Zdeněk Mráz.

Lidé by však podle něj měli dávat nepotřebné věci na ulici až krátce před jejich odvezením, aby se tak předešlo případnému rozhrabávání hledačů takzvaných pokladů. Při jejich hledání a manipulaci s věcmi tak totiž může dojít i k rozbití skla, televizorů a podobně, což by mohlo znepříjemnit jejich následný odvoz a úklid ulice.

Městská policie již v minulosti několik zvědavců napomínala. I letos budou podle Zdeňka Mráze strážníci v pohotovosti, a pokud to bude potřeba, rozdají i pokuty.

Sběrný dvůr je však v Technických službách otevřený od úterý až do soboty, takže pokud se chce někdo zbavit toho, co není na seznamu od města, má šanci.