Jak informoval mluvčí města Luboš Dvořák, v případě Tábora by se sportovní terminologií dalo zvolat: Vítej, zlatý přívětivý hattricku! "Tábor v Jihočeském kraji vyhrál v letech 2021, 2022 a 2023. V osmileté historii soutěže bylo husitské město pokaždé na jednom z prvních třech míst," konstatoval.

V celostátním měřítku letos zvítězil Pelhřimov před Kolínem a Brnem. „Těší mě, že se do soutěže přihlásilo 130 obcí s rozšířenou působností a městských částí hlavního města Prahy. Díky tomu máme slušný přehled, jak se představitelé měst a pracovníci úřadů starají o zlepšení života svých spoluobčanů. Za to jim patří velký dík," sdělil za pořadatele ankety vrchní ředitel sekce veřejné správy ministerstva vnitra Jiří Koubek.

Husitské muzeum v Táboře. Ilustrační foto.
Hrneček, píšťala, palcát. Husitské muzeum otevře expozici s unikátními nálezy

Soutěž mapuje a hodnotí stav přívětivosti úřadů vůči občanům. Sledují se taková kritéria, jako jsou počet úředních hodin, elektronizace agend, zavádění online nástrojů a mobilních aplikací, možnost platit správní poplatky platební kartou, komunikace s občany, online přenosy zastupitelstev, ale i třeba počet přebalovacích pultů pro děti a další kritéria.

Tajemník Městského úřadu v Táboře Lubomír Šrámek vyzdvihl úsilí všech ochotných a vstřícných zaměstnancům, kteří mají na získání zlatého titulu podíl. „Děkuji všem zaměstnancům úřadu za poctivě odvedenou práci, která přinesla tento zasloužený úspěch. Opětovně se můžeme pochlubit tím, že jsme získali první místo v rámci našeho kraje, a to potřetí za sebou. Soutěž má objektivní, jasné parametry, které jsou rozděleny do čtyř hlavních kategorií – dostupný, otevřený, komunikující a on-line úřad,“ dovysvětlil tajemník.