Hudba byla slyšet daleko, policisté k jezeru vyjížděli několikrát.


„U pískovny se začali sjíždět mladí vyznavači techna, zřejmě z Rakouska. Několikrát přijela i policie, ale nic nezmohla. Pískovna slouží i jako zásoba pitné vody pro České Velenice a mohla být znečištěná,“ uvedl muž, který si nepřál být jmenován. Podle okresní policejní mluvčí Věry Mžikové techno ohlásil noční hlídač v sobotu ve 23 hodin s tím, že tam najíždějí Rakušané s auty a začínají s hudební produkcí.

Akce na soukromém pozemku

„Na místo dorazily hlídky ze Suchdola nad Lužnicí, Českých Velenic a cizinecká policie z Nových Hradů. Zjištěno bylo asi 40 osob, které měly dostat povolení od syna majitele firmy těžící zde písky. Tato informace se prověřovala u českého vedení firmy s verdiktem, že se akce odehrává na soukromém pozemku s povolením majitele,“ popisovala včera sled událostí okresní policejní mluvčí Věra Mžiková.

Před 3. hodinou ranní operační středisko na lince 158 zaznamenalo stížnost na hluk z technoparty, takže na místo znovu vyrazila hlídka kvůli rušení nočního klidu a technaři se podle Mžikové ztišili.

Nepomohlo ani zavřít okna

Dunění od pískového jezera doléhalo nejenom do Halámek, ale i do dalších obcí.

„My jsme o něčem takovém ani nevěděli. Prakticky všichni jsme byli v kulturním domě, kde měli baráčníci posezení, a zjistili jsme to, až když jsme vylezli ven. Vůbec nepomáhalo mít zavřená plastová okna. A slyšet to bylo daleko. I ze Dvorů nad Lužnicí se nás ptali, co že jsme to měli v kulturáku,“ uvedl starosta Halámek Jaroslav Sazma s tím, že se o techno lidé v obci dozvěděli až v neděli ráno, kdy měli technaři při výjezdu z pískovny dopravní nehodu.