V rámci akce, která je určená pro zásahová vozidla do roku výroby 1979, se představí přibližně na padesát automobilů. „K vidění bude například Fiat z roku 1922, Mercedes 1500 S, který je pouze jediný v Čechách, nebo Tatra 138,“ přislíbil Josef Muranský, velitel telčských hasičů.

Přehlídka vozů

Hlavní cenou je putovní křišťálový pohár, který bude podle hodnocení diváků udělen už podruhé nejkrásnějšímu vozidlu.
Program odstartuje už tento pátek o půl čtvrté odpoledne jízdou k cíli v regionu Dolnorakouské zemské výstavy. Následovat bude večer v hasičské zbrojnici v rakouském městě Gars.

V sobotu vyjedou zásahová vozidla z Hornu, přes Raabs a Heraltice, kde se zastaví v hasičském muzeu, až do Jihlavy. Celkem si historické automobily zajedou trasu dlouhou 115 kilometrů.

V krajském městě Vysočiny se budou moci majitelé se svými plechovými miláčky odpoledne pochlubit zájemcům na Masarykově náměstí.
Neděle bude závěrečným dnem celé akce. O půl desáté odjedou zásahová vozidla ze shromaždiště v Telči směrem do Dobersbergu a potom do Garsu, kde se uskuteční o páté hodině odpolední přehlídka vítězů.

Razítko do knihy

Vozy, které absolvují celou trasu, nebo veteráni do roku výroby 1945, kteří absolvují vlastní silou zkrácenou trasu, získají zlatou plaketu.
Ostatní vozidla, která se zúčastní jen části trasy nebo se předvedou alespoň na přehlídce v Jihlavě, dostanou stříbrnou plaketu.
Na všech plánovaných zastávkách si potom mohou řidiči požádat o razítko do cestovní knihy.

Michaela Hrozková