Přesto ještě asi musejí vydržet nejeden problém. V úterý se podle starosty obce Mariána Khandla propadl na objízdné trase kus teplovodu před jedním domem.

„Kvůli vysokému provozu kamionů, kdy jsme jich za pracovní dobu napočítali 120, se rozdrtilo teplovodní vedení, které vede teplo z centrální kotelny na biomasu,“ uvedl Khandl.

Ještě v úterý byla havárie zlikvidovaná, potrubí v zemi zavařené a překryté panelem. Nový povrch se totiž bude dělat až po dokončení stavby mostu a protipovodňových opatření na potoku Pstruhovec.

„Obě stavby by měly být hotové do poloviny listopadu,“ zmínil starosta. Pak si obyvatelé malých uliček, kterými vedla objížďka, definitivně oddechnou.

Nový betonový most nahradí původní kamenný, který již byl v havarijním stavu a na mostovce byl položený provizorní železný rošt, po němž jezdila auta. Záměr silničářů historickou stavbu nahradit novou měl však i řadu odpůrců. Vznikla dokonce petice na jeho záchranu. Objekt však byl vloni vyjmutý ze seznamu kulturních památek, což umožnilo jeho zbourání a novou výstavbu.