Podle kouzelného předmětu důležitého pro děj. „To pírko vypadlo krkavci, když letěl. Našla ho hlavní hrdinka, zatočila se s ním, políbila ho a před ní se objevil krásný princ. Řekl jí, že ho zlá čarodějnice, princezna krásná, ale zlá, zaklela do ptačí podoby, když si ji odmítl vzít za ženu,“ vypráví Zdeněk Troška a vysvětluje: „Vždycky, když se Aninka zatočí a pírko políbí, objeví se princ a mohou pobesedovat.“

Zlou princeznu si zahraje Sara Sandeva, která v nedávných Čertovinách ztvárnila hlavní roli. „Libuje si, že už nebude hodná, že hraje konečně zápornou postavu,“ směje se Zdeněk Troška. „A je krásně zlá!“ uznává.

To vodníkovi Mánkovi v podání Lukáše Pavláska, který Anince pomáhá, prý v podstatě ponechal jeho „tydýt“ image, na kterou jsme zvyklí z televize.

První z jihočeských lokalit, kterou štáb navštívil, byla Vinná u Křemže. Zdeňka Trošku totiž zaujalo jedno místní stavení. „Dům jsem viděl na nějaké fotce v bedekru a zalíbil se mi,“ vzpomíná režisér, který má na pohádková stavení „čuch“. Hledat domy do záběrů je prý ale čím dál tím těžší. „Z venku jsou třeba pěkné, ale uvnitř místo hnoje, gril, terasa,“ posteskl si. Interiéry proto štáb natáčel jinde.

Režisér právě pracuje už na deváté pohádce. „Každou jsem se snažil dělat jinak,“ říká. Už mu zbývají do konce asi jen čtyři natáčecí dny. Z dosavadního filmování Zakletého pírka má prý pocit skvělý. „Všechno vyšlo, byla tu bezvadná parta, fajn lidi. Máme nádherné obrázky,“ hodnotí Zdeněk Troška a slibuje: „Bude to opět hezká jihočeská pohádka.“