Zúčastnilo se jej přes 250 návštěvníků.

„Finance použijeme tradičně pro lidi s mentálním postižením, tedy na provoz chráněné dílny v Plasné a rozšíření a provoz chráněného bydlení v Plasné a Jindřichově Hradci,“ uvedla za sdružení Proutek Hana Hřebíková.

K populární kapele se přidali i další hudebníci z regionu. „Koncert originálně zahájil dětský rytmický orchestr Hakuna Matata. Metalová kapela z Kardašovy Řečice Metalmor pak připravila v sále atmosféru pro hvězdu večera Tlustou Bertu. Skvělý koncert zakončila skupina Munchies a jejich alternative dance music,“ komentovala asistentka vnějších vztahů sdružení Proutek Helena Krahulíková.

„Všichni v Proutku jsme byli plni očekávání, jak tento hudebně různorodý koncert přijmou posluchači. Byli jsme mile překvapeni, že tak různorodé kapely vytvořily tak celistvý a příjemný večer. Kapely, které se dokázaly sjednotit v podpoře Proutku, přenesly něco z toho i na své fanoušky,“ řekl ředitel občanského sdružení Proutek Jan Kostečka.

Dodal, že je také překvapilo, jak mladí lidé přijali mezi sebe i návštěvníky z jejich chráněných bydlení a chráněných dílen, kteří se akcí Proutku pravidelně a rádi zúčastňují. Podle Jana Kostečky je to velmi motivující pro práci celého kolektivu pracovníků Proutku, stejně jako je důležitá zejména podpora vedení místních firem.