Ne všichni ale mají z oslav radost. Pouť totiž každoročně doprovází několik uzavírek místních komunikací.

,,Od středy až do pondělí 4. srpna bude uzavřena část ulice Denisovy a Bezručovy. Zůstane ale zachován tři metry široký průjezdný prostor,“ popsal vedoucí Odboru dopravy Městského úřadu v Jindřichově Hradci Zbyněk Heřman.

V samotný pouťový den, tedy v neděli 3. srpna, budou uzavřeny všechny silnice vedoucí do centra. Na Masarykovo náměstí, nebo například do části ulice Jarošovské, Klášterské a Růžové se tak nikdo bez povolení až do sedmé hodiny večerní nedostane. Stejně tak autobusy městské hromadné dopravy centrem neprojedou. Cestující tak musí počítat se zrušením zastávek Oděva, Masarykovo náměstí a Nábřeží.

Semafory

„Navíc je neprůjezdná i Janderova ulice pod gymnáziem, proto v době konání poutě bude zobousměrněna ulice Kostelní pomocí semaforů,“ dodal Heřman. Návštěvníci, kteří v neděli přijedou do Jindřichova Hradce autem, mohou využít provizorního parkoviště u křižovatky ulice Miřijovského s ulicí Stará cesta nad autosalonem Hyundai. Navede je tam dopravní značení.

„Pouť navštěvuji každoročně a i letos se už těším. Ráda si obejdu všechny stánky a děti se zase nemůžou dočkat kolotočů a cukrové vaty. Myslím, že uzavření centra na jeden den není žádná tragédie a řidiči s tím snad problém mít také nebudou,“ podotkla Karolína Veselá z Jindřichova Hradce.

Eliška Bučinová

Uzavírky centra Jindřichova Hradce