Hlavní organizátor Roman Douda vyzdvihl, že letošní ročník je rekordní. "Je to nejsilnější zastoupení, je tu dvaačtyřicet vystavených kusů, většinou historických. Z toho máme radost," podotkl a dodal, že kromě těchto traktorů jsou vystaveny i nové stroje od partnerů a sponzorů.

Letos navíc došlo ke změně soutěží, v nichž traktoristé měřili síly. I tradiční jízda naslepo,která v programu zůstala, doznala změny, kdy místo jízdy vpřed řidiči museli s pomocí navigátorů poslepu couvat slalomovou tratí. "Už to byl takový standard, lidi to měli natrénované," vysvětlil. V této disciplíně záleželo především na souhře dvojice v kabině traktoru. Soutěžilo dokonce sedmnáct posádek. "To je dost. Vždy soutěžilo kolem deseti posádek. Letos je rekord skoro ve všem," usmíval se.

Třetí příčku tady obsadili sedmnáctiletý Zdeněk Leitner a teprve patnáctiletý Michal Štefl. Tato dvojice i přes své mládí patří mezi zkušené závodníky. "Jezdníme od druhého ročníku soutěže," shodují se. Zdeněk studuje obor opravář zemědělských strojů a řidičák na traktor už má, Michal se teprve na stejný obor chystá. "Baví nás to, děda nás k tomu vedl od mala," říká Michal Štefl a dodává, že pořád něco dělají,ať už v lese, s traktory. "U počítačů nejsme skoro vůbec," dodal jeho bratranec Zdeněk Leitner. Podporu i rady čerpají jak u dědečka, tak i u Zdeňkova táty, který skončil o příčku výš. "Ale my se rok od roku lepšíme, letos jsme byli prvně na bedně, příště je předjedem," plánují mladí jezdci.

Druhá soutěž byla zcela nová. V paralelním vyřazovacím závodě spolu soutěží vylosované dvojice v jízdě po trati, na které nechyběl ani uměle vytvořený "hup". Diváci kolem tratě tak měli o zábavu postaráno, nechybělo povzbuzování zejména při těsných soubojích.

Třetí disciplína byla sice také o rychlosti, ale především o síle.Traktory podle objemu dostaly do vleku naložený valník a musely s ním vyjet trasu vytyčenou do kopce. Pro ty nejsilnější byla připravena dokonce plně naložená tatra s patnáctitunovou zátěží. Ani ta ale pro některé borce nebyla překážkou.

Poslední disciplína byla i podle pořadatele již spíše pro pobavení soutěžících i diváků, jízda s rudlíkem naloženým bednami od piva.
Soutěžím předcházela spanilá jízda obcí, která čítala všech dvaačtyřicet strojů a přestože většina účastníků byla domácích, či jen z okolních obcí,našli se i soutěžící z Volar nebo Volyně. "Jezdí také kluci z Ládví, ale ti letos nedorazili," dodal Roman Douda.