Podle původního plánu měla být spodní část ulice od slepého úseku po křižovatku se Schwaigrovou ulicí hotová už 25. června, termín se ale posunul na 15. července.

„Třebického ulice byla k přestavbě vybraná hlavně kvůli velice špatnému povrchu vozovky a chaotickému parkování,“ objasnil vedoucí odboru rozvoje na městském úřadě Vladimír Krampera.

Město má v plánu úpravu vozovek, přilehlých chodníků a ploch včetně křižovatek s ulicemi Sládkova, Schwaigrova a Tovární. Aby se zklidnil zdejší provoz, vozovka i křižovatky se zúží. Díky zúžení bude bezpečnější i pochyb chodců.

Po stranách silnice přibudou místa pro příčné i podélné parkování. „Jsem moc ráda, že ulici upravují. Před naším domem bylo vždycky velice těžké zaparkovat,“ sdělila Vlaďka Šetková, která bydlí v Třebického ulici.

Při stavebních pracích dělníci pokáceli tři stromy. Zeleně v ulici ale výrazněji neubude, na ostrůvcích pro chodce vysázejí trávník. „Zatím to vypadá, že ulice bude mnohem hezčí než dříve,“ pochvalovala si Šetková.

Město na přestavbu Třebického ulice uvolnilo 876 tisíc korun a provádí ji firma Swietelsky. „Práce je rozdělená do čtyř etap, poslední by měla skončit 31. srpna,“ upřesnil vedoucí oddělení investic na městském úřadě Karel Tejčka.

Jana Urmanová