Stačí v sobotu vyrazit do Třeboně na akci Švýcarské jaro, která se v lázeňském městě koná již pošesté. Na Masarykově náměstí bude od 9.45 hodin připravený bohatý program, ve kterém kromě jiného vystoupí alphornisté z regionu Lucernského jezera, chybět nebude přehlídka čokolád a sýrů, k vidění budou i tradiční švýcarské nože a další tradiční výrobky z alpské země. Po celý den budou mít návštěvníci zapojit se do soutěže o hodnotné ceny. Přichystané jsou i lekce vycházek s hůlkami Nordic Walking. Na náměstí bude také k vidění výstava historických plakátů Pilatus a Engelberg.

V Domě Štěpánka Netolického jsou pak připraveny dvě zajímavé přednášky – Jak chutná Švýcarsko Barbary John a 50 tajných tipů ze Švýcarska Aleny Koukalové. Podívat se tady můžete i na dva tematické filmy - Na cestě po Lucernském jezeře a Švýcarská veřejná doprava. V Domě Štěpánka Netolického je navíc již nyní k vidění výstava nazvaná To nejlepší ze švýcarské přírody. Výstavu fotografií je možné navštívit v dubnu každý den kromě úterý od 10 do 12 a od 13 do 17 a v květnu a červnu každý den od 10 do 18 hodin. Prohlédnout si ji můžete až do 24. června.

Navíc ve vstupních prostorách pokladny třeboňského zámku bude ve 13.30 hodin komentovaná prohlídka výstavy Poznej světové dědictví UNESCO. Výstavou bude provázet autorka projektu Milena Blažková.