Místem s nejlepšími podmínkami pro podnikání v Jihočeském kraji je podle srovnávacího výzkumu Město pro byznys Třeboň. Jindřichův Hradec obsadil v konkurenci sedmnácti jihočeských měst třetí pozici.

Výzkum Město pro byznys již čtvrtým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí v 227 obcích České republiky. Obce se ve výzkumu hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do šesti oblastí. Patří sem podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, kvalita veřejné správy, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli.

Třeboň se posunula do čela z loňského třetího místa. Výborných výsledků dosáhla zejména v oblasti podmínek pracovního trhu, kvality lokality a podnikatelského prostředí.

Ocenění převzal starosta Jiří Houdek. Informace k ocenění Deníku poskytla Lenka Hajnová z kanceláře starosty. „Město Třeboň bylo oceněno především za nejvyšší investice z městského rozpočtu v roce 2011.“

S oceněním plně souhlasí například spolumajitel třeboňského elektra Lorenc a Bouz Jaroslav Lorenc. „Mohu toto ocenění jen potvrdit. Myslím si, že Třeboň vzkvétá a skutečně patří mezi nejlepší města v jižních Čechách,“ uvedl.

V loňském ročníku skončil Jindřichův Hradec až jedenáctý, letos bodoval hlavně v oblasti kvality veřejné správy a lokality.

Starosta Hradce Stanislav Mrvka byl s výsledky výzkumu spokojený. „Jsem rád, že se činnost městského úřadu odrazila v hodnocení. Snažíme se, aby město bylo pro občany partnerem a aby se zde dobře cítili.“

Úspěch ve výzkumu mile překvapil jindřichohradeckého podnikatele Vladimíra Noska. „Co se týče podnikání, vždy, když jsem něco chtěl, se město chovalo vstřícně. S podmínkami pro podnikání v Hradci jsem spokojen, i když vždycky je co zlepšovat.“