Slavnostní otevření nového dětského světa město naplánovalo na úterý 30. dubna. Motivací radnice bylo rozšířit stávající hřiště pro větší děti o prvky pro batolata a předškoláky. Nejmenší si tu mohou vyzkoušet atrakce, které jen tak někde nemají. „Hřiště mohou navštěvovat děti už od tří let. Je tu například kouzelný les s dětským obchůdkem, chaloupkou a autíčkem pro kluky, opičí dráha a starším dětem se budou určitě líbit hamaky. Dominantním prvkem je rybník s ostrůvkem a lodičkou, protože to k Třeboni patří,“ popsala nový prostor pro hry Alexandra Jelínková, referentka odboru rozvoje a investic třeboňského městského úřadu.

Rodiče pak u nového hřiště potěší otočné lavičky. V případě, že jejich dítko přeběhne na opačnou stranu areálu, jednoduše se otočí s celou lavičkou a neztratí tak svoji ratolest z dohledu.

Prostor kolem Budějovické brány je hotový, proměnou prošel i samotný oblouk.
Budějovická brána do centra Třeboně je opět průjezdná. Oblouk dostal nový kabát

Hřiště pro menší děti v parku vznikalo od loňského listopadu. Město pro jeho stavbu vybralo společnost Gartensta. „Akce vyšla na necelých pět a půl milionu a myslím si, že jsme tak vylepšili tento kout sadů, který nebyl úplně vzhledný. Za neprůchodnou stěnou keřů se navíc podařilo objevit jedny z nejstarších stromů v parku. Jsou to krásné vrby, které byly odborně ošetřeny arboretem a jsou z nich krásné solitéry, které teď budou lépe vidět,“ řekla místostarostka Třeboně Jana Grammetbauerová s tím, že v příštích měsících chce město začít s revitalizací a rozšířením také druhé části hřiště pro odrostlejší děti.