Proces výběru zhotovitele stavebních prací na opravu lázní byl podle slov starostky Terezie Jenisové u konce, smlouva byla odsouhlasena, a proto došlo 4. října k jejímu podpisu. Samotná rekonstrukce Bertiných lázní však začne až v září 2019. „Projekt byl připravován tři roky. V prvním kole výběru zhotovitele nebyla vysoutěžena žádná nabídka kvůli krizi na stavebním trhu. Podruhé dorazily tři nabídky a nejvýhodnější přišla od stavební firmy OHL ŽS, která se osvědčila při rekonstrukci lázní Aurora,“ uvedla starostka.

Vítěz voleb Jan Váňa však hodnotí situaci odlišně. „Smlouvy na zhotovitele se podepisují maximálně dva měsíce před zahájením stavby, ale ne rok dopředu. Podepsat den před volbami takovou smlouvu je podezřelé. Upozorňoval jsem na posledním zastupitelstvu, aby to podepsali až po volbách, protože neexistovalo žádné nebezpečí prodlení,“ říká Jan Váňa.

Terezie Jenisová naopak tvrdí, že podepsat smlouvu den před volbami není nestandardní. „Já jsem stále v pozici starostky se všemi pravomocemi a podpis smlouvy shodou okolností vyšel na 4. října,“ hájí svůj postup starostka.

Smlouva obsahuje inflační doložku, aby podle slov starostky nebyl v případě změn trhu bit zhotovitel. „Paní starostka nemá hájit zájmy firmy, ale zájmy města. Dávat do smlouvy za 200 milionů inflační doložky je absurdní. Vždy se stanovuje pevná cena. Musíme to prošetřit,“ oponuje Jan Váňa.