Třeboň se pyšní novým workoutovým hřištěm.Hřiště je v České republice výjimečné. Vychází totiž vstříc i hendikepovaným sportovcům. Sportoviště, které vybudovala společnost RVL13, vzniklo díky městu Třeboň.

Hřiště přináší širokou nabídku nejmodernějších kvalitních cvičebních prvků pro venkovní cvičení – dnes tak populární workout. V ČR je výjimečné tím, že vychází vstříc i hendikepovaným – ti zde můžou využít různé prvky, jako jsou hrazdy, bradla či žebříky. Ty jsou přizpůsobeny přímo vozíčkářům, kteří zde můžou cvičit vahou vlastního těla. Na jejich přípravě se podíleli odborníci i sami hendikepovaní atleti.

Ivan Nestával, jeden z iniciátorů projektu a otec vozíčkáře, rovněž Ivana, k tomu říká: „Zkoumali jsme, jak může vozíčkář využít běžné workoutové prvky, a zároveň jsme přidali i několik našich, které slouží přímo pro hendikepované sportovce. Díky tomu můžou paraplegici využít přes dvě třetiny prvků, které na tomto hřišti jsou.“

Hřiště je, kromě vozíčkářů, určeno pro všechny, kteří si chtějí zacvičit vahou vlastního těla na čerstvém vzduchu – teenagery, jejich rodiče i aktivní seniory. Všichni ocení měkký a bezpečný povrch dopadové plochy z litého tartanu, který skvěle tlumí otřesy. „Na místě se budou potkávat a cvičit zdraví i hendikepovaní. Myslím si, že to povede k tomu, že nad tím lidé budou více přemýšlet. Uvidí, že vozíčkáři dělají věci jako ostatní, a budou ztrácet předsudky,“ vysvětluje Ivan Nestával. 

tz organiztátorů