Na modernizaci sportovní haly u lázeňského domu Aurora už jsou z rozpočtu schválené peníze zastupiteli. Podle starosty lázeňského města ale připravených 120 milionů možná stačit nebude. „Naše sportovní hala z osmdesátých let je opravdu pěkná, ale konstrukčně, především z pohledu statiky, nešťastná. Takže střecha je třeba nová, zateplení, vytápění, vzduchotechnika, palubovka, rozvody a podobně. Bude nás to stát hodně peněz a přitom hala jako taková zajímá možná deset procent občanů, ale udělat to prostě musíme,“ vysvětlil starosta Třeboně Jan Váňa s tím, že se radnice zkusí ucházet o dotace na stavbu. „Ty možnosti jsou dost omezené. V podstatě bychom mohli něco dostat od Státního fondu životního prostředí na zateplení. Tam ale musíme splňovat jejich podmínky, například co se týká obnovitelných zdrojů energie. Takže plánujeme nějaká tepelná čerpadla a fotovoltaiky na střeše vstupní haly. Další možnost je Krajský investiční fond, ten také zkusíme,“ vyjmenoval možné finanční zdroje Jan Váňa.

Malebné lázeňské město Třeboň.
Třeboň si v žebříčku kvality života polepšila. V republikovém srovnání je devátá

Město má v letošním roce v plánu i další investice. Patří mezi ně například úprava prostoru před Českobudějovickou bránou včetně zábradlí a plotu kolem parkánů a následně park Komenského sady. Radnice vyčlenila ze svého rozpočtu také přibližně 71 milionů korun na oblast dopravy, z toho 49 milionů půjde do oprav Trocnovského náměstí, části ulice Daskabát, U sv. Petra a Pavla i první etapy ulice Šustova.

Třeboň letos počítá s příjmy ve výši téměř 449 milionů korun a výdaji přibližně 616 milionů korun. Schodek 167 milionů bude město financovat zůstatkem z minulých let a příjmem prostředků z termínovaného vkladu.