Centrum lázeňského města zaplnila více než třicítka prodejců. "Návštěvníci tu ochutnají hamburgery, mexickou i vietnamskou kuchyni, francouzské salámy i sýry, makronky, churros, rolovanou zmrzlinu, barevnou kávu nebo exotické ovoce," popsal pestrou nabídku festivalu pouličního jídla Adam Novák z pořádající společnosti City Event. Na akci se představily i čtyři pivovary, které návštěvníkům čepovaly například belgické nebo holandské pivo.

K dostání ale byla i méně známá jídla. "Je to například corn dog, což je párek na špejli obalený v kukuřičném těstíčku s různými omáčkami nebo tu máme churros, které jsou známé ze španělsky mluvících zemí. Jde o sladké tyčinky z odpalovaného těsta s omáčkami jako jsou karamelová nebo čokoládová," přiblížil Adam Novák.

Světelnou show sledovalo zaplněné letiště v Jindřichově Hradci.
Balónové žárovky opět nadchly, na hradecké letiště dorazily přes dva tisíce lidí

Odvážnější strávníci nevynechali stánek s praženými červy. "Máme tu potemníka brazilského a moučného se zeleninou a orientálním kořením. Chutná to jako pražený oříšek nebo kukuřice. Brouci mají spoustu proteinů i vlákniny, jsou velmi zdraví," poznamenala prodejkyně Michaela Hloušková s tím, že řada lidí má často předsudky a chuť hmyzu je následně mile překvapí.

Exotiku na trzích zastupovalo africké ovoce. Některé druhy často návštěvníci viděli vůbec poprvé. "Jmenoval bych graviolu, která chutná jako jahoda, banán i ananas. Je tu také snake fruit což je něco mezi angreštem a lískovým oříškem nebo mangosteen, kterému se říká asijský česnek. Chuťově s ním ale nemá nic společného, protože chutná jako velmi sladké liči," zasvětil Adam Langer ze společnosti Virunga, která prodává ovoce přímo od drobných afrických farmářů.

Během soboty se u stánků se specialitami z celého světa v Třeboni vystřídaly až čtyři tisícovky návštěvníků. Další jihočeskou zastávkou Street Food Festivalu bude Tábor. Organizátoři tam akci naplánovali na 29. října.