Radní o takovém řešení jednali na základě zápisu z jednání komise ochrany veřejného pořádku.
Jak informoval místostarosta Zdeněk Mráz, komise se na svém posledním jednání zabývala kromě jiného právě připomínkami k údržbě chodníků v areálu Otavanu.

V současné době podle něho pokračují jednání s majiteli. Město totiž není vlastníkem ani pozemků, ani chodníků v tomto místě. „Uvažujeme mimo jiné o vybudování chodníku, který bude souběžně veden od kruhové křižovatky u sv. Trojice podél místní komunikace k vlakovému nádraží,“ zmínil Zdeněk Mráz s tím, že v současné době město řeší majetkové vztahy, projekt a další potřebné věci spojené s realizací. „Máme představu, že by to mělo být připravené do konce letošního roku,“ dodal.

Komise ochrany veřejného pořádku dále radu informovala o příprave soutěže Besip a o činnosti dopravního hřiště, kde dlouhodobě spolupracuje na výchově dětí k silničnímu provozu autoškola Martin Ille a třeboňská městská policie. Její velitel Vladimír Školka dále informoval o záměru pořízení mobilního měřiče rychlosti. „Hovořilo se také o dostavěné cyklostezce vedoucí do Staré Hlíny,“ uzavřel místostarosta.