VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Třeboňáci se bojí u nádraží a chtějí víc odborných lékařů

Třebo/ANKETA/ – Již pošesté měli Třeboňáci možnost vyjádřit se k dění v lázeňském městě a poukázat na možné problémy při Fóru Zdravého města Třeboň, které se konalo v říjnu v Besedě.

17.12.2017
SDÍLEJ:

V Třeboni se konal 6. ročník Fóra Zdravého města.Foto: Jitka Bednářová

Výstupy z diskuze a následné ověřovací ankety mezi občany Třeboně se nyní bude zabývat zastupitelstvo, které se sejde v pondělí 18. prosince v 17 hodin.

Jak vysvětlila tisková mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová, při Fóru Zdravého města jde o to, že u stolů, které reprezentují okruhy života ve městě, se každý účastník může vyjádřit k prioritám, jimiž se má město v následujícím období zabývat. „Cílem je získat co nejširší zpětnou vazbu k rozvoji města,“ objasnila.

Do Besedy přišlo v říjnu na sedm desítek diskutujících a z jejich debaty vzešly priority, které byly následně zařazeny do ověřovací ankety. „Smyslem ankety bylo ověřit témata vybraná při fóru a zjistit, která vidí občané jako nejdůležitější,“ zmínila.

Třeboňáci odevzdali 267 anketních lístků, z nichž 9 bylo vyhodnoceno jako neplatných z důvodu zaškrtnutí více možností. Pravidla totiž povolují maximálně dvě zaškrtnuté priority. Nejčastěji zmiňovanými návrhy bylo řešení problematiky cyklistů, rozšíření spektra odborných lékařů nebo vybudování tras pro in-line bruslení. Mluvčí vysvětlila, že každé téma nyní dostane svého garanta a výsledky fóra budou předloženy zastupitelstvu města.

Podle starostky Terezie Jenisové se ukázalo, že občané mají o své město živý zájem. „Priority z fóra, které následně ověřila anketa, zrcadlí pestrý život města Třeboně a někdy drobnější, jindy větší problémy s ním spojené. Třeboň je komfortním a atraktivním místem pro své obyvatele i návštěvníky města,“ vypověděla a dodala, že právě s velkou návštěvností zejména po čas sezóny jsou spojeny četné návrhy z fóra. Některé požadavky, jako třeba problematiku nedostatku lékařů, či požadavek rozšířit spektrum odborných lékařů, ale podle ní může město řešit jen stěží. „Na vině je nedokonalý systém zdravotní péče, s jehož správným a efektivním nastavením bojují zatím bezúspěšně všechny polistopadové vlády,“ míní starostka.

Letošní fórum ale podle ní prokázalo také velký zájem mladé generace. „Vítězná priorita zřídit sportovně relaxační zónu u internátu se plně potkává s naším záměrem, který v dané lokalitě máme. Pracovat samozřejmě budeme na řešení všech ověřených priorit,“ ujistila Terezie Jenisová.

Při Fóru Zdravého města vznikala rovněž pocitová mapa, která je pro město jakousi zpětnou vazbou. „Přináší možnost zapojit občany do sběru informací a názorů na lokalitu, ve které bydlí,“ objasnila Jitka Bednářová.

Z toho, jak tuto mapu lidé vytvořili, je podle mluvčí patrné například to, že největší dopravní nebezpečí je vnímáno po celé hlavní trase centrem města od ulice Táboristká až Na Kopeček. Dále je jako velmi nebezpečný vnímán přechod pro chodce přes silnici I/34 ulicí Daskabát. Největší nebezpečí kriminality pak lidé vnímají v okolí vlakového nádraží. Termín „tady to nežije“ byl zaznamenán zejména v blízkosti středních škol a v městské části Na Kopečku. Naopak jako místo s příjemným prostředím byla lokalizována oblast Lázní Aurora, zámecký park a pláž rybníka Svět. Jakou zanedbanou oblast přítomní označovali nejčastěji oblast vlakového nádraží a přilehlého okolí.

Čím by se podle ankety mělo zabývat město Třeboň:
- rozšířit spektrum odborných lékařů
- zřídit sportovně relaxační zónu u internátu (pergola, ohniště, lavičky, apod.)
- řešit problematiku cyklistů
- zajistit možnosti studentských slev (kino, divadlo, apod.)
- více podporovat mladé rodiny s postiženými dětmi
- vybudovat více veřejných WC
- rozšířit kamerový systém
- vybudování tras pro in-line bruslení

Autor: Petra Lejtnarová

Nahravá se anketa
17.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 21 740 Kč

Montážní dělníci výrobků z kovů operátor ve výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21740 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: výhodou vyučení s technickým zaměřením; výhodou praxe; výhodou aktivní znalost anglického, případně německého jazyka; výhodou jakékoliv oprávnění, zkoušky; pracovní poměr na dobu určitou 2 roky s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní doba třísměnná;. Pracoviště: Magna cartech spol. s r.o., 378 10 České Velenice. Informace: Lenka Maziniová, +420 384 753 279.

Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 20 100 Kč

Stavební technici Technický pracovník - stavař. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20100 kč, mzda max. 28740 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KONTAKT EMAILEM: ps0210@seznam.cz, - pracovní poměr na dobu neurčitou, Požadavky a pracovní náplň:, -Vzdělání středoškolské stavebního směru (výhodou vysokoškolské vzdělání), min. praxe 3 roky ve stavebnictví; znalost stavebního zákona, zákona o zadávání veřejných zakázek, orientace v související legislativě,, -Znalost práce na PC - WORD, EXCEL, výhodou uživatelská znalost rozpočtových programů (např. KROS Plus, ÚRS),, -Řidičské oprávnění skupiny B, zdravotní způsobilost, trestní bezúhonnost, -Bezpečnostní prověrka na stupeň "Vyhrazené" - bude udělena po nástupu, - Požadavek na flexibilitu, zkušenosti s prací ve státním sektoru, ochota se přizpůsobit, respektování administrativních postupů, -Zajišťuje údržbu a organizuje provádění oprav svěřených zařízení na úseku stavební údržby Provozního střediska 0210 J. Hradec,, -Připravuje a realizuje opravy včetně koordinace technickohospodářského provozu u střediska; zabezpečuje a organizuje opravy a údržbu stavebních objektů, u technologických zařízení koordinuje stavební práce dodavatelsky i svépomocí včetně kontroly kvality a likvidace faktur; u dodavatelské údržby vykonává funkci stavebního dozoru,, -Zpracovává, zajišťuje a kontroluje stavební rozpočty (u dodavatelské i svépomocné údržby); organizuje a provádí pravidelné technické prohlídky objektů, optimalizuje reprodukční procesy,, -Zabezpečuje předepsanou agendu (centrální evidenci, mechanizovanou evidenci, projekty, tabulkové soubory atd.),, -Udržuje v aktuálním stavu situaci objektů; vede stavební dokumentaci stavebních objektů, aktualizuje ji, -Orientuje se v aktuální a platné legislativě v oblasti stavební činnosti, -Zodpovídá za vedení a doplňování lineárních náčrtů, -Odpovídá za odběratelskou kontrolu faktur včetně kontroly platnosti a správnosti fakturovaných cen, fakturovaného množství majetku, práce a služeb a dalších hledisek jejich věcné správnosti, jakož i za doplnění náležitostí předepsaných pro účetní doklad., -Odpovídá za neprodlené vyřízení faktur tak, aby mohly být nadřízeným stupněm proplaceny ve lhůtě splatnosti; vede předepsanou dokumentaci podle požadavků spisové služby, -Zadává veřejné zakázky a připravuje podklady k jejich zadání, -Pracuje na PC s emailovými a databázovými programy (NEN, ISL, GINIS, ESSS, OUTLOCK), kde doplňuje a , aktualizuje údaje stavebních objektů, -Pečuje o svěřený materiál. Pracoviště: Ministerstvo obrany - agentura hospodaření s nemovitým majetkem, Vídeňská, č.p. 169, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Petr Kočíř, +420 973 325 130.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Pomocní pracovníci v dopravě a 1 000 Kč

Pomocní pracovníci v dopravě a skladování Výpomoc při zásobování, manipulace s koberci a pomocné práce J. Hradec. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 1000 kč, mzda max. 3000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Rezkova 953, Jindřichův Hradec, Kontaktní osoba: pí. Bastlová, Vhodné pouze pro fyzicky zdatné uchazeče, neboť se jedná o manipulaci s koberci a dalším zbožím při závozu prodejny, 95,-Kč/h, doba dle potřeby. Bližší informace přímo na prodejně KOBERCE TREND Jindřichův Hradec. Pracoviště: Limex čr, s.r.o. - 004 - koberce trend jindřichův hradec, Rezkova, č.p. 953, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: -, .

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 19 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách zástupce vedoucí prodejny maso-uzeniny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní poměr na dobu neurčitou;, Požadujeme: min. vzdělání vyučen; samostatnost; spolehlivost; flexibilita; zkušenost s vedením kolektivu výhodou; příjemné vystupování; potravinářský průkaz;, Nabízíme: dlouhodobou perspektivu v prosperující společnosti; možnost profesního růstu; vstupní zaškolení; nevyučené v oboru zaučíme; přátelský kolektiv; nástup možný ihned, Náplň práce: vedení kolektivu prodejny; vedení administrativy prodejny; objednávání zboží; odpovědnost za chod prodejny; příprava zboží k prodeji; prodej a nabídka zboží; obsluha zákazníků; spolupráce s vedením firmy, KONTAKT TELEFONICKY NEBO E-MAILEM. Pracoviště: Zeman maso-uzeniny, a.s. - 002 - dačice, Vápovská, č.p. 306, 380 01 Dačice. Informace: Veronika Fořtová, +420 602 107 526.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Divizní nováček na závěr „spláchl“ Protivín

Přes železniční přejezd ve směru z Prachatic na České Budějovice se řidiči nedostanou.
5

Oprava železničního přejezdu komplikuje život řidičům i cestování autobusem

Vesnicí roku 2018 je Svatý Jan nad Malší

Jižní Čechy - Vážená paní starostko, mám pro vás dobrou zprávu. Myslím, že už asi tušíte. Svatý Jan nad Malší se stal nositelem zlaté stuhy, to znamená krajským vítězem soutěže Vesnice roku Jihočeského kraje roku 2018.

Z linky 156: Muži se rozhodli uzavřít parkoviště

Jindřichův Hradec – Ve středu 6. června čekalo na řidiče nemilé překvapení v podobě umístěných zábran, které zcela uzavřely centrální parkoviště pod Oděvou.

Páťáci z 5. ZŠ se učili, jak zacházet s penězi

Jindřichův Hradec - Páťáci z 5. základní školy zakončili svoji výuku finanční gramotnosti, které se zúčastnili v rámci programu Abeceda peněz.

OBRAZEM: Náměstí v pondělí ráno obsadili cyklisté

Jindřichův Hradec – Dvě skupiny cyklistů se v pondělí ráno míjely na náměstí Míru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT