„Týden pro pěstounství“ se bude konat od 4. do 8. března a přinese celou řadu aktivit od setkání s pěstouny a s pracovníky neziskové organizace, kteří pěstouny doprovázejí přes promítání filmů až po den otevřených dveří sociálně-právní ochrany dětí. Akci hostí městský úřad a Dům Štěpánka Netolického.

Město Třeboň také v rámci Týdne pro pěstounství připravuje výstavu nazvanou Jsem pěstoun. Podle Dagmar Čermákové, vedoucí odboru školství a sociálních věcí, se jedná se o putovní výstavu společnosti Hledáme rodiče. „Obsahuje fotografie pěstounů, jejich pocitů, vyjádření, jak náhradní rodiny ovlivnily jejich život a čím jsou pro ně významné. Smyslem dané výstavy je nejen podpora daného tématu, ale především pojem pěstounství více přiblížit širší veřejnosti,“ vysvětlila s tím, že na Třeboňsku v této chvíli evidují celkem 33 pěstounských rodin, které pečují celkem o 43 dětí.

Vernisáž výstavy se odehraje v přízemí budovy třeboňského městského úřadu na Palackého náměstí v pondělí 4. března od půl čtvrté odpoledne. „Expozice bude přístupná pro veřejnost v pracovních dnech do 8. března. Celý program Týdne pro pěstounství na Třeboňsku bude včas zveřejněn na webových stránkách města a na letácích,“ doplnila vedoucí.