Módní přehlídka a velikonoční květinové vazby měly úspěch.

Místní modelky předvedly jarní sportovně elegantní kolekci. Byla mezi nimi i osmiletá Kristýnka. „Líbilo se mi, že byly předvedeny modely také pro starší ženy, protože postava se s věkem mění,“ podělila se o své dojmy paní Marie Lexová z Chlumu u Třeboně.

„Rády na setkání Dámského klubu jezdíme, vždy je připravený zajímavý program a máme důvod vyjet z domova mezi lidi,“ připojila se paní Marie Poslová také z Chlumu u Třeboně. Dále předvedli své aranžérské umění floristé Augustin Kotil a Karolina Hamrová. Ženy nejvíce zaujaly jednoduché nápady. Například rozmarýna přizdobená peříčky u kraje květináče nebo keramické nádoby osazené jarními květinami – petrklíči a narcisy, doplněné velikonoční přízdobou.

Mezi náročnější aranžmá patřily mimo jiné závěsné nádoby s květinami, v kombinaci s peříčky. Mnohé ženy si odnesly cenné inspirace na velikonoční výzdobu svých domovů.

Toto odpoledne patřilo mezi tradiční programy klubu. Za dobu své existence od roku 1997 zrealizovaly jeho členky na čtyřicet přednášek, přehlídek, besed, ale také cyklistických výletů a podobně.
Výtěžky ze svých akcí věnují třeboňské dámy vždy na charitu. V poslední době nejvíce podporují třeboňskou Mateřskou školu Sluníčko, kde paní ředitelka vždy rozhodne, co děti nejvíce potřebují.

„My pak vidíme, na co se peníze použily a máme radost, že naše činnost má dobrý smysl,“ řekla zakladatelka Třeboňského dámského klubu Herma Procházková.

Stanislav Koblihová