Usednout za volant zdráv a v dobré kondici je považováno za samozřejmost a málokdo se zdráhá odmítnout jízdu, pokud je mu špatně a necítí se zdráv. To však neplatí v případě náhlých zdravotních příhod. Málokdo je schopen něco takového předpovědět, a proto jsou tyto situace nebezpečné, zvláště v případě řidičů hromadné dopravy. Pak může být ohrožen život všech osob ve vozidle.

Ve středu 5. dubna 2023 v brzkých odpoledních hodinách přijal operátor tísňové linky Městské policie Třeboň oznámení, že na kruhovém objezdu „u kaprů“ stojí autobus, jehož řidič zkolaboval. Podle sdělených informací řidič před kolapsem stihl zastavit, takže cestující byli zřejmě v pořádku. Hlídka vyslaná ihned na místo potvrdila, že cestující skutečně žádnou újmu neutrpěli, takže záchranná akce se zaměřila na řidiče. V danou chvíli přijely na místo kromě hlídky městské policie i hlídka Policie ČR a vůz záchranné služby, takže po poskytnutí základního ošetření byl řidič po nabytí vědomí přeložen do sanitního vozu a odvezen do nemocnice k dalšímu vyšetření a ošetření.

Alkohol a mladiství - Ilustrační foto
Mladíka po oslavě našli polonahého, dezorientovaného a s pořádným oknem

Obě policejní hlídky se pak soustředily na uvolnění průjezdu frekventovaným kruhovým objezdem, na pomoc cestujícím a na sjednání odvozu autobusu jiným řidičem dopravní společnosti.

Doufáme, že řidič autobusu bude brzy v pořádku a všem řidičům přejeme při cestách za volantem jejich dopravního prostředku dobrou kondici bez náhlých příhod!

Podezřelá osoba

Upoutat pozornost policejní hlídky lze samozřejmě různě. Některé způsoby jsou účinnější, jiné méně. Zcela zaručeně však pozornost hlídky upoutáte, pokud se před ní chystáte schovat a hlídka toto vaše počínání pozoruje. Zvláště, pokud se tak děje v noční době.

Představa noci strávené nedobrovolně na hřbitově se asi nezamlouvá nikomu.
Na lince 156: Zapomenutá na hřbitově, údajně okradená žena a spící cestující

Ve výše popsané situaci se ocitl mladík, když se ve středu 5. dubna 2023 ve dvě hodiny ráno pokoušel na parkovišti ve Sportovní ulici v Třeboni skrýt za jedním z parkujících vozidel. Hlídka městské policie Třeboň si jej pochopitelně všimla, a protože se choval velmi podezřele, zkontrolovala jeho totožnost. A ejhle! Mladík byl v registru policie označen jako osoba „v pátrání“, což pro hlídku městské policie představovalo povinnost dopravit mladíka na obvodní oddělení policie ČR a předat jej policistům k dalšímu opatření.

Mladík u sebe neměl zbraň a nebyl agresivní, takže se událost obešla bez použití donucovacích prostředků, bez zranění, bez škod a bez vyhrocených emocí.

Petr Zámek, Městská policie Třeboň