Vedení města Třeboň požádalo o změnu územního plánu obec Domanín, v jejímž katastru se na břehu Opatovického rybníka nachází kemp Třeboňský ráj, který město vlastní. Učinilo tak hlavně z důvodu zatraktivnění nabídky pro případné zájemce o koupi, protože kemp dlouhodobě nabízí k prodeji.
Provozovatel kempu Jiří Neubauer ho má v nájmu již 21 let a s prodejem nesouhlasí.

„Myslím si, že je to nesmysl, protože naplňujeme město turisty. Každý rok dostávám smlouvu na jeden rok, což vůbec není motivační. Městu přinese prodej kempu pouze jednorázové peníze,“ sdělil provozovatel kempu Jiří Neubauer. Změna v územním plánu by měla přilákat zájemce.

„Autokemp jako takový má v územním plánu zaneseno vybudování sportovních aktivit a souvisejících budov, což je nejednoznačné. Protože je dlouhodobý záměr autokemp prodat, chtěli bychom, aby bylo v územním plánu zaneseno jeho širší využití,“ informoval starosta Třeboně Jiří Houdek.
Pokračoval, že se bohužel nedaří získat takového kupce, který by ocenil unikátní lokalitu v blízkosti Schwarzenberské hrobky a překrásného parku na břehu Opatovického rybníka.

„Iniciovaná změna by přinesla prospěch i obci Domanín, kdyby se našel zájemce s širokým podnikatelským záměrem,“ doplnil starosta Jiří Houdek.