Vedle stavebních venkovních investic zaznamenaly proměnu také vnitřní prostory. Lidé zde najdou rozmanitý sortiment živých ryb i rybích výrobků.

O prodejně v úterý pohovořil manažer dotačních projektů Rybářství Třeboň Tomáš Severa. „Společnost plánuje v prodejně ryb každoročně prodat nejméně 35 tisíc kilogramů živých ryb a dále zpracované výrobky z ryb v očekávaném finančním objemu 1,5 milionů korun.“

Celkové náklady na rekonstrukci činily přes 1,8 milionu korun, z této částky tvořila 60 procent dotace z Operačního programu Rybářství. Poslední oprava prodejny se konala v roce 1980.

Nabídka ryb je podle předsedy představenstva Rybářství Třeboň Josefa Malechy přizpůsobena ročnímu období. „V sortimentu jsou sladkovodní ryby, které chováme. Samozřejmě v určitém období zde nemusí některé ryby být, ale snažíme se, aby byl výběr široký. Některé ryby nakupujeme, jako pstruhy a siveny. K dostání jsou také barevné ryby do jezírek,“ uvedl. Rybáři věří, že v době nekvalitních dovezených výrobků se lidé opět vrátí k regionálním potravinám. U třeboňských ryb mají zajištěnou čerstvost a certifikovanou kvalitu. Lákadlem bude nově opravená prodejna také pro turisty.

„Snažíme se dostat do povědomí lázeňských hostů. Jednou týdně podle zájmu pro ně můžeme udělat exkurzi na sádkách, s tím, že jim ukážeme prodejnu a zajistíme jim takový servis, že si budou moci ryby objednat a my je dovezeme v den jejich odjezdu,“ vysvětlil předseda představenstva. V budoucnu by měla další prodejna vzniknout také v Českých Budějovicích a v Praze.

Třeboňští rybáři se věnují také dalším rekonstrukcím, a to zejména na rybnících. „Rybníky, na kterých hospodaříme, jsou až 400 let staré. Jedná se o poměrně náročné technické stavby a my jsme zodpovědní za jejich technický stav, z tohoto důvodu vynakládáme každý rok nemalé finanční prostředky na jejich opravy,“ sdělil dále Josef Malecha.

Například v roce 2011 dali rybáři do oprav a investic celkem 63 milionů. Na rekonstrukce využívají zejména státní dotace a dotace z Operačního programu Rybářství. V letošním roce provádějí opravu a odbahnění rybníků Vyšehrad za 24 milionů korun a Spolský Velký za 19, 5 milionu korun.