Podle vyjádření Jana Váni z vítězné ODS je již domluvená koalice se sdružením PRO Zdraví a Sport a rovněž s TOP 09. „Jednáme i s ostatními subjekty, které byly zvoleny do zastupitelstva. Konečná varianta koaliční spolupráce by měla být jasná 1. listopadu, kdy proběhne ustavující zastupitelstvo,“ upřesnil Jan Váňa. Podle jeho dalších slov je cílem ODS mít takovou podporu, aby dokázali naplnit svůj program. „Nechystám se podepisovat koaliční smlouvy, protože to je jen cár papíru. My si s koaličními partnery podáme ruku a bude to platit,“ dodal.

Na otázku možného přehlasování opozicí reagoval Jan Váňa následovně: „Přehlasování ostatními stranami se neobávám. Ve volbách jsme získali úctyhodných 10 mandátů. A kdyby nás opozice náhodou přehlasovala, tak už by ji lidé museli vyfackovat. Kromě toho nemám důvod nevěřit dosavadním koaličním partnerům, protože to jsou čestní lidé. A proti konstruktivní opozici nic nemám,“ dodal Jan Váňa.

Čerstvým koaličním partnerem třeboňské ODS se stalo sdružení Pro Zdraví a Sport v čele s Petrem Wernerem. „Náš předvolební program je téměř shodný s programem ODS, takže nemáme zásadní rozpory. Naše sdružení je motivované pomoci ODS právě s oblastí zdraví a sportu. Upřednostňujeme nastolit lepší pořádky v lázních, které jsou pro Třeboň strategické. Co se týče venkovního koupaliště, tak odstupující radnice ho chtěla vybudovat přímo na pláži rybníka Svět se samostatným vytápěním. My preferujeme ekonomičtější variantu jeho výstavby v areálu lázní Aurora s možností vytápění odpadním teplem z provozu,“ upřesnil plnění předvolebních slibů nový zastupitel Petr Werner.

Nové radní nemine ani řešení velmi diskutované výstavby zimního stadionu, která rozdělila Třeboň na dva nesmiřitelné tábory. „My nejsme odpůrci zimního stadionu, ale hokejová základna není v Třeboni nijak velká. Proto chceme nejprve řešit priority, kterými je optimální chod lázní a vyřešené venkovní koupaliště,“ hodnotí situaci Petr Werner.