Už v pátek odpoledne vypuknou na náměstí Míru a v Klášterské přípravy na sobotní memoriál FMR Cup v pouličním basketbalu.

Odbor dopravy městského úřadu informoval, že od pátečních 18 hodin do sobotních 18 hodin bude pro dopravu uzavřená ulice Klášterská, a to od Janderovy po Husovu. „V tomto termínu dojde ke zrušení zastávky MHD Oděva a přesunutí zastávky náměstí Masarykovo na zastávku Jitřenka,“ informovala mluvčí radnice Karolína Průšová.

Dopravní omezení čekají také náměstí Míru, a to v době od páteční desáté hodiny ranní do sobotní desáté večer. V tuto dobu začne platit zákaz stání po celé pravé pravé straně náměstí (při příjezdu z Rybniční), tedy od bývalého Admirálu až k Langrovu domu.
Na dolním náměstí i v Klášterské ulici se objeví po dvou venkovních basketbalových kurtech.

FMR CUP
Jedinečnou sportovní událost uvítá v sobotu 16. června historické centrum Hradce. Výroční turnaj FMR Cup v trojkovém basketbalu už popáté připomene trojici hráčů, kteří v roce 2014 tragicky zahynuli při nehodě. Hlavním dějištěm bude náměstí Míru, kde kromě dvou hlavních kurtů nalezne zázemí i občerstvení nebo multimediální obrazovka. Další dva kurty budou potom umístěné v Klášterské ulici. Oficiální start turnaje je plánovaný na sobotní jedenáctou hodinu.