VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týden knihoven mezi regály knih v Dačicích

Dačice - Dačická knihovna zve na události v rámci Týdne knihoven. Přinášíme podrobný program.

2.10.2011 5
SDÍLEJ:

Spisovatelka Markéta Zinnerová besedovala v Dačicích s dětmi. Foto: Zdeňka Chadimová

Knihovny jsou nejdostupnější veřejná zařízení a jejich čtenáři bývají obvykle nejpočetnější zájmovou skupinou v místě. Zájem uživatelů si dokázaly udržet navzdory celkové orientaci naší společnosti na materiální hodnoty i navzdory velmi skromným finančním dotacím. Nabízejí dětem, mládeži a dospělým majoritní společnosti i menšin kulturní a vzdělávací alternativu, jsou místem, kde je možné trávit volný čas. Knihovny tak podporují rozvoj čtenářství a napomáhají prohlubovat vzdělanost všech vrstev obyvatelstva bez rozdílu.

Letošní Týden knihoven je již 15. ročník celostátní akce Svazu knihovníků a informačních pracovníků, k níž se připojuje i naše městská knihovna. Letošní motto zní: 15. kraj České republiky – kraj knihoven. Myslíme na všechny a nabízíme Vám různorodý program pro všechny věkové kategorie a atraktivní využití volného času.

„Líbí se mi spojení klasické knihy a četby s možnostmi moderních technologií. Knihovny dneska již opravdu nejsou regály plné zaprášených knih,“ říká ředitelka knihovny Zdeňka Chadimová.

Pondělí 3. října
Karel Jaromír Erben (1811 – 1870) – 200. výročí narození
Výstava o životě a díle významného českého historika, právníka, archiváře, spisovatele, básníka a překladatele, sběratele českých lidových písní a pohádek, představitele literárního romantismu, připravená Ústavem pro českou literaturu AV ČR. Velké říjnové společné čtení ve spolupráci se Základní školou v Neulingerově ulici a s Gymnáziem v Dačicích, samý Erben.

Úterý 4. října
17 hodin – EBOOK – Kniha nekniha
Beseda s Petrem Wolfem, velkým příznivcem a znalcem elektronických knih – jejich představení , výhody, principy, současná situace, co lze číst, můžete si vyzkoušet v praxi čtení v elektronické knize a zeptat se na vše, co Vás zajímá.

Středa 5. října – dopoledne (8 – 12 hodin)
Pasování žáků 2. tříd základních škol na rytíře řádu čtenářského
Ve spolupráci s Městem Dačice, Městským kulturním střediskem, Státním zámkem, divadelním studiem Tyláček a základními školami ve městě připravila městská knihovna slavnost pasování. Bude se odehrávat v tanečním sále státního zámku, pasovat děti na rytíře řádu čtenářského bude spisovatel a sběratel pohádek a pověstí Matěj Mikšíček. Děti po složení slibu rytíře řádu čtenářského a krátkém programu obdrží na památku pozornost od města a navštíví krátce knihovnu. Pasování je určeno i pro rodiče či prarodiče dětí.

Čtvrtek 6. října
17 hodin - Tomáš Kubeš – Srdce Afriky – cestovatel a fotograf, beseda o expedici, promítání
Expedice do tajemného Srdce Střední Afriky, hledání posledních Pygmejů, kteří ještě žijí podle tradic předků. Prvosjezd řeky Sanghy na raftu, panenské pralesy, tajemní obyvatelé i oblasti, které jsou dosud bílými místy na mapách. Navštívíme Kamerun, Středoafrickou republiku i Kongo.

Pátek 7. října
16 hodin - Marta Veselá Jirousová čte pohádky svého táty (I. M. Jirouse– Magora)
Srdečně zveme rodiče s předškolními dětmi do knihovny - Zahájení projektu Celé Česko čte dětem, o čem že to vlastně je? Předání žákovských knížek, informace o projektu. Všichni chceme, aby z našich dětí vyrostli moudří, dobří a šťastní lidé. Jak toho dosáhnout? Čtěme dětem!

Sobota 8. října
15 hodin – Literární vycházka Dačicemi
Dačice mají bohatou historii a neztrácí se v ní ani literatura. Přijďte se projít Dačicemi, poznat jejich literáty a projít si místa, s nimiž jsou spjaty jejich životní osudy. Seznámíme se s jejich dílem. Doba procházky cca 1,5 hodiny.

Autor: Adam Hudec

2.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

AUTONEHODA u Josefova.

U Semic se stala vážná nehoda. Čelně se střetla dvě auta

V Třeboni přivítali nové občánky.
12

OBRAZEM: Města vítala nové občánky

OBRAZEM: Dění v Bystřici pravidelně oživuje divadlo

Nová Bystřice - V Nové Bystřici se pravidelně konají divadelní představení pro děti i dospělé.

OBRAZEM: Fotbalisté Buku sesadili Studenou z čela přeboru

Jindřichohradecko -  Fotbalový přebor mužů má o víkendu na programu zápasy 9. kola.

OBRAZEM: Malí hradečtí školáci se učí bruslit

Jindřichův Hradec – Školáci z jindřichohradeckých základních škol se pět zapojili do projektu Škola bruslení.

Odpoledne na hrad, večer na koncert. Kam vyrazit v neděli za zábavou?

Jindřichohradecko - Ani v poslední den týdne nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat někam za zábavou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení