Pondělí
Jindřichohradecko – Novelu loterijního zákona, kterou schválili ve čtvrtek senátoři, většina vedení měst na Jindřichohradecku vítá. Platit má od července. Podepsat ji však ještě musí prezident.
Deník: Herny jsou trnem v oku nejednoho zastupitele i občana, není divu, že změna je vítána. Uvidíme, jestli heren ubyde.

Úterý
Stříbřec – Majitel Pěstitelské pálenice ve Stříbřeci Stanislav Doležel pořádal ve spolupráci se zahrádkáři 3. ročník výstavy ovocných destilátů Paličův košt spojené s ochutnávkou vystavených exponátů.
Deník: Slivovice léčí, to se o této tekutině říká. Je hezké, že kromě výstavy byla pro návštěvníky připravena také ochutnávka.

Středa
Jindřichohradecko – Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad rozhodl, že specialisté přehodnotí všech 177 žádostí o dotace z 5. výzvy operačního programu.
Deník: Pátá výzva ROPu je stálý oříšek, snad ti poctiví o své peníze nepřijdou a nebudou poškozeni na úkor těch nepoctivých.

Čtvrtek
Jindřichohradecko – Letošní jaro si někteří zemědělci z Jindřichohradecka pochvalují. „Říká se: Studený máj, v stodole ráj. Takže je to dobré. V dubnu víc zapršelo, a tak je vegetace dobrá a celkově je letošní rok zatím lepší než předešlé roky touto dobou,“ konstatoval jednatel společnosti Stagra ve Studené Karel Dvořák.
Deník: Máj je opravdu studený, pro zemědělce by to tedy měl být úrodný rok. Všechno zlé je k něčemu dobré, budeme si možná říkat, až sklidíme úrodu.

Pátek
Stráž nad Nežárkou – Most v Dolní Lhotě dostal od strážských zastupitelů přednost před rekonstrukcí obřadní síně a knihovny v budově Městského úřadu ve Stráži nad Nežárkou. Na obojí by totiž nebyly finance.
Deník: Most je důležitý pro dopravu a spojení s okolním světem. Škoda, že peníze jsou vždy jen na jednu věc a musí se přemýšlet, které se dá přednost. V tomto případě byl však most opravdu důležitější.