„Na bývalém tenisovém hřišti, které se už poslední dobou nevyužívá, jsou naopak problémy s antukou, která při větrném počasí zalétala až do akvaparku. Rozhodli jsme se, že na tomto kurtu by mohlo vzniknout hřiště minigolfu s osmnácti dráhami," informoval jindřichohradecký místostarosta Bohumil Komínek.

Práce na vytvoření hřiště by měly být zahájeny ještě letos. „Realizace je naplánovaná od 15. prosince do 30. dubna," upřesnil.

Proto, aby si zájemci mohli přijít zahrát, nebudou muset jít zároveň do bazénu či akvaparku. „Budou tam moci chodit i lidé bočním vstupem, kteří si budou chtít zahrát třeba v neděli odpoledne," vyzdvihl místostarosta.

„V rámci stavebních úprav budou zpevněny plochy mezi drahami a zatravněny zbývající volné plochy. Součástí zakázky bude i dodávka příslušenství, tedy pěti sad holí a míčů," informovala tisková mluvčí města Karolína Průšová. Veškeré práce spojené s obsluhou budou mít na starosti zaměstnanci bazénu, u kterých bude možné si sady na minigolf zapůjčit, objednat se a jít si zahrát.

Petra Lejtnarová