Tobogán, masážní lehátka nebo mořské vlny. To jsou jen některé z atrakcí, které budou součástí plánovaného koupaliště. To se má začít stavět již příští rok na břehu rybníku Svět.

Na to, že venkovní koupaliště v Třeboni chybí, dlouhodobě upozorňují místní i prostřednictvím Fóra Zdravého města. Místostarosta Třeboně Josef Pindroch uvedl, že město počítá s investicí kolem 60 milionů korun, přičemž ale finální částka bude stanovena až výběrovým řízením. Tato částka zahrnuje kompletní řešení celého prostoru včetně bazénů i travnatých ploch. Místostarosta upozornil, že součástí projektu, který byl nyní představen zastupitelům i veřejnosti, je i technické zázemí a rovněž místo pro občerstvení.

V současné době pokračuje příprava dokumentace pro územní řízení. Výstavba je plánovaná na etapy. První by měla začít v roce 2018. Do budoucna se tak Třeboňáci i návštěvníci města mohou těšit nejen na bazén, ale i na mořské vlny, vodní skluzavky, tobogán, masážní trysky, lehátka a lavice, vodní perličku, vodní šplhací síť, vodní hřib, clonu a chrlič.