Jednou s diskutovaných lokalit bylo i prostranství v Denisově ulici, kde se dříve nacházela skládka stavebního odpadu. Právě toto místo nyní podle informací tiskové mluvčí jindřichohradecké radnice Karolíny Průšové dostalo zelenou a radní již schválili zadání zakázky na vypracování projektu.

„Záměrem je vybudování příměstského autokempu pro karavany a stany převážně pro krátkodobé pobyty. Areál bude nově oplocen, část plochy bude využita pro parkování obyvatel Denisovy ulice," přiblížila Karolína Průšová. Doplnila, že zpracováním dokumentace rada města pověřila architektu Blanku Tancerovou, která má hotový projekt dodat do konce listopadu, přičemž jeho cena je 149 tisíc korun.

Pokud se kemp skutečně podaří vybudovat, je velmi pravděpodobné, že vzápětí by mohla následovat další investiční akce, která zásadním způsobem usnadní pohyb cyklistů a chodců, kteří potřebují překonat komplikovanou křižovatku Denisovy a Rezkovy ulice. Zvláště v letních měsících, kdy celá řada Hradečáků míří na jindřišskou pískovnu, to přitom bývá oříšek.

Jak koncem května na zasedání zastupitelstva avizoval místostarosta Bohumil Komínek, mohla by řešením být na kemp navazující stezka pro pěší a cyklisty. Ta by vedla pod silničním mostem až k lávce přes Hamerský potok, kde by se napojila na cestu do Otína.

Záměr postavit tábořiště právě v Denisově ulici není ničím novým a hovoří se o ní již poměrně dlouhou dobu. Přesto se ještě vloni zdálo, že město má v hledáčku spíše lokalitu poblíž Kuniferu, kde vlastní poměrně rozsáhlé pozemky, které jsou v územním plánu navíc určeny k rekreaci.