Termín výběrového řízení vyprší ve čtvrtek 15. dubna úderem 10. hodiny.

 „Město má kanál zdarma a požaduje provozování televizního vysílání jak na kabelu, tak na internetu,“ upřesnila vedoucí odboru kanceláře starosty Jana Říhová.

Podle představ komise, která návrh veřejné zakázky vypracovala, by provozování městského televizního vysílání v Jindřichově Hradci a jeho šíření prostřednictvím infokanálu místní kabelové televize mělo být 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, se stopáží jednotlivých zpravodajských relací v délce minimálně 20 minut a s premiérou minimálně 2 x týdně. Upřesněné jsou i požadavky na zveřejňování informací na internetu.

Uchazeči musejí kromě splnění kvalifikačních předpokladů zajistit také programovou skladbu, a to od zpravodajství o dění ve městě, přes kulturní, společenské a sportovní reportáže z města, diskusní pořady, nepravidelné televizní besedy na aktuální téma až po operativní reakci při dokumentování mimořádných událostí do sjednaného časového limitu.

Samozřejmostí je také vytvoření videoarchivu, který bude předkládán městu jedenkrát ročně .

Jak Jana Říhová dodala, na vypsané výběrové řízení krátce po jeho zveřejnění zareagovalo předběžně pět firem. Ačkoliv si město vyhradilo právo odmítnout všechny nabídky, případný vítěz by měl vysílat od 1. června do konce roku 2013.