Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Učni si zkusili roli zastupitelů

Dačice - Snaha zapojit mladé lidi do aktuálního politického dění ve městě je v Dačicích již tradicí.

18.4.2017
SDÍLEJ:

Učni dačického učiliště zemědělského a služeb si vyzkoušeli roli zastupitelů.Foto: Ilona Brabencová

Podle Ilony Brabencové, která má na starosti mimo jiné Zdravé město Dačice, zde proto nenaříkají na to, že mladí nemají zájem o politiku. "Pořádáme kulaté stoly mladých, setkání školních parlamentů a také dnes už tradiční mladá zastupitelstva. To vše pod hlavičkou Zdravého města Dačice a MA21," vypověděla.

Tentokrát si učni Středního odborného učiliště zemědělského a služeb formou hry vyzkoušeli roli zastupitelů. Zastupiteli se stali zhruba na dvě hodiny a mohli tak nasát atmosféru opravdového zasedání zastupitelstva města. Před samotným jednáním starosta Karel Macků krátce pohovořil o fungování orgánů města a vysvětlil studentům srozumitelnou formou procedurální kroky zasedání, které si musí každý zastupitel osvojit, aby mohl zodpovědně rozhodovat.

"Studenti obdrželi s předstihem zkrácený program ze skutečného jednání spolu s podklady pro jednotlivé body. Ze svého středu si zvolili dvacet zástupců, kteří se zhostili role radních a zastupitelů. Rozdělili si také funkci návrhové komise a ověřovatelů zápisu," popsala Ilona Brabencová s tím, že zbývajícím jednadvacátým zastupitelem byl starosta Karel Macků, který celé zasedání řídil.

V rámci programu se mladí zastupitelé zabývali třinácti body, mezi nimiž byla koupě lesních pozemků, prodej pozemku pro stavbu rodinného domu v lokalitě Za Školou, dotace na stavbu hasičárny pro dobrovolné hasiče a rozpočtové opatření. Karel Macků byl s tím, jak se studenti ujali svých rolí, velice spokojen. "Do hlasování se zapojili s vervou a při závěrečné diskuzi jsem odpovídal na témata, která jsou v poslední době v Dačicích aktuální, a to ke kruhovému objezdu, revitalizaci Kancnýřova sadu a k výstavbě cyklostezek. Mohu konstatovat, že se zasedání mladého zastupitelstva města Dačice opět vydařilo“, uzavřel starosta.

Autor: Petra Lejtnarová

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení