Místo našel na zdi domova seniorů G – centrum a k jeho zprovoznění se zakladatel babyboxů Ludvík Hess s pozvanými hosty sejde na místě v pondělí přesně ve 12 hodin.

V úterý přijede do Tábora ministr průmyslu Martin Kuba. V jeho programu je návštěva stavební firmy Daich 
a významného exportéra VSP Data, dále ministr navštíví sezimoústeckou školu COP a poobědvá s táborským starostou Jiřím Fišerem.

Maltézský sál na strakonickém hradě bude tentokrát hostit výstavu obrazů a kreseb Jiřího Mášky. Vernisáž se uskuteční v úterý v 17.30 hodin. Expozice bude na tomto místě k vidění až do 3. března.

V úterý se v 16 hodin znovu setkají Krumlováci, kteří protestují proti dalším etapám prací na protipovodňových opatřeních 
v centru města, s vedením Českého Krumlova. Stane se tak už podruhé a zřejmě nikoliv naposled. Jablkem sváru jsou hlavně chystané mobilní zábrany, které by se měly v centru instalovat podél břehu Vltavy, ale i na některých historických domech.

Ve středu odpoledne se poprvé táborský hotel Palcát otevře 23. ročníku Reprezentačních slavností piva 
a minerálních vod. Až do soboty můžete ochutnávat pivo od stovky pivovarů, a to nejen 
z Česka, ale i ze zahraničí. Lístky na sezení jsou však už jen na středu a sobotu. Ve čtvrtek a v pátek už budete muset jen stát.

Pokračuje kauza 'azbestových škol' z českobudějovického sídliště Máj. Radní budou na středečním zasedání ve hlasovat o podání žaloby na firmu OHL, která je podle nich za aféru zodpovědná.

Politici se společností OHL několikrát jednali o mimosoudním vyrovnání, ale bez výsledku. Žalobu by měl projednávat Krajský soud 
v Brně.
Už v tomto týdnu by se měl začít bourat areál bývalé Madety v Krumlovské ulici v Prachaticích. Současný majitel areálu, společnost Rent Group, čeká už jen na nabytí právní moci demoličního výměru. V polovině roku snad také dostane stavební povolení a začne se stavbou nového obchodního centra.

Na odvěkou otázku, kdy vlastně začíná lidský život, se pokusí hledat odpověď Lukáš Fošum z Fribourgské univerzity ve Švýcarsku v pátek od 
19 hodin v aule třeboňského gymnázia. Přednáška má název Je zygota lidskou osobou? Zazní zde argumenty pro 
a proti tvrzení, že lidský život začíná početím.

Město Milevsko v sobotu odpoledne čeká kulturní událost roku – masopust. Maškary se tu vydají na obchůzku městem už po 151. Masky mají sraz ve 12.30 hodin v domě kultury, odkud vyjdou ve 14 hodin. Letošní podtitul maškar zní: Milevské maškary tančí s Fantomem, což je místní populární kapela, která letos slaví čtyřicet let existence. Návštěvníci masopustu se mohou těšit i na vepřové hody nebo na vystoupení mnoha kapel.

O víkendu pokračují masopusty také na Českokrumlovsku a dá se říci, že v sobotu vypukne úplná smršť masopustů na různých místech regionu. Masopust budou lidé slavit ve Zlaté Koruně, Zubčicích, Krasetíně, Srníně, Soběnově, Benešově nad Černou, 
v Chlumu, Dolním Dvořišti, Nové Vsi, Hořicích na Šumavě, v Horní Plané, v Českém Krumlově a Brloze.

Týden uzavře nejslavnější masopust na Táborsku. Průvod masek vyjde z Rybovy Lhoty v 9.30 hodin a cíl bude mít tradičně ve Skalici kolem půl čtvrté odpoledne.