Sobota

Nová Včelnice Děti se radují ze zbrusu nového hřiště, které jim za půl milionu korun pořídilo město. Na původním hřišti byly staré kovové konstrukce, které již byly nefunkční a nebezpečné.

Deník: Radost dětí je pro všechny vždy ta největší odměna. Jen škoda, že si děti nového hřiště až tolik neužijí. Přišel podzim a po něm přijde zima a nové hřiště bude půl roku ležet ladem.

Pondělí

Jindřichův Hradec Rada města Jindřichův Hradec dojednala podmínky, za kterých budou zapracovány připomínky občanů do návrhu územního plánu. Úprava návrhu si v souladu s ustanovením stavebního zákona vyžádala další veřejné projednávání. Město tak za přepracování návrhu zaplatí 288 tisíc korun.

Deník: Územní plán se přepracoval kvůli připomínkám k stavbě obchvatu. Nutno říct, že přepracování vyšlo pěkně draho. Pokud se bude v přepracovávání pokračovat, bude se částka jen navyšovat.


Úterý

Jindřichův Hradec Rozzuřený býk zaútočil na zemědělce a přimáčkl ho na zeď kravína. Tím mu zlomil několik žeber.

Deník: Lepší než kdyby rozzuřený zemědělec zaútočil na býka. Tyto případy se bohužel občas stávají.


Středa

Třeboň Vedení města Třeboň přijalo do svého majetku dřevěný most přes Zlatou stoku, přes který vede cyklostezka a Stezka zdraví Hrádeček. Jinak by most Zemědělská vodohospodářská správa, které patří, uzavřela.

Deník: Zemědělská vodohospodářská správa bude brzy zrušena, proto už nedisponuje dostatkem peněz na jeho opravu. Most by musela zavřít. Díky gestu města Třeboně se tak zachránil jak most, tak jeho průjezdnost pro všechna vozidla.


Čtvrtek

Jindřichův Hradec Lidé z Vajgaru předali petici starostovi města Stanislavu Mrvkovi. Bouří se proti neustálým výtržnostem a rušení nočního klidu.

Deník: Je skvělé, že se ledy konečně pohnuly a problémy se začnou snad řešit.

Pátek

Jindřichohradecko VZP zatím nemocnici platí včas. Některým zařízením však z dvou až tří denním zpožděním.

Deník: Dobře, že se tento problém Jindřichova Hradce zatím netýká.