Toho lidé před několika dny našli uvázaného u lesa před Halámkami ve směru od Rapšachu.

Podle provozovatele odchytové služby Ivana Horáčka 
z Chlumu u Třeboně tam psa viděli lidé již v ranních hodinách. „Nějaká žena, která jela okolo, volala na policii a policisté se odpoledne ozvali mně, abych si pro psa přijel," uvedl Ivan Horáček.

Přiznává, že způsob, jakým se někdo dobrmana zbavil, ho hluboce zasáhl. „S něčím takovým jsem se ještě nesetkal. Je to hodný kontaktní pes 
a vděčný bude za rodinu i zahradu, kde by mohl hlídat," říká Ivan Horáček.

Připouští, že ne vždycky to ale mají lidé, kteří se z nějakého i vážného důvodu nemohou o psa starat, jednoduché. Přeplněné útulky často nové psy neberou a udat mazlíka někomu narychlo bývá složité.

Při „vysvobozující" operaci, kdy policisté odvázali opuštěného dobrmana a předávali ho provozovateli odchytové služby, byl i starosta Halámek Jan Prokeš, třebaže zvíře bylo nalezeno ještě na katastru Suchdola. „Je to krásné dobře živené zvíře, byly u něho i dva obojky. Z mého pohledu je to moc smutné a neskutečné, že se takto někdo zachová," komentoval.

Podle předsedkyně spolku pomáhajícího opuštěným psům a kočkám  Cibela Petry Jirsové z Hradce mají majitelé psů více možností, jak vyřešit situaci. „Všechny útulky nabízejí zprostředkování inzerce psů k adopci. Většinou městské útulky od majitelů psy neberou, ale soukromá zařízení, pokud mají místo, tak za poplatek zvíře vezmou. Pak ještě jsou organizace, jako je Cibela, i my jsme však závislí na volném místě," říká Petra Jirsová s tím, že lidé nemusejí najít umístění pro psa přímo v místě bydliště, ale vždy nějaké řešení je.

Zájemci mohou volat na telefon 602 658 028!