Zkušební jednosměrný provoz a částečná uzavírka ve Vídeňské ulici v Jindřichově Hradci bude pokračovat i v následujících dnech.„Důvodem uzavírky je zkušební provoz na křižovatkách u Alžběty, ulice Václavská, ulice Mlýnská v souvislosti se zpracovanou koncepcí dopravní obslužnosti města Jindřichův Hradec a ověření v praxi. Ve dnech 18. a 19. října bude ve zmiňovaných ulicích a křižovatkách počítána četnost dopravy," vysvětlila mluvčí jindřichohradecké radnice Karolína Průšová.

Dopravní omezení se podepíše i na fungování městské hromadné dopravy. Některé zastávky nebudou po dobu uzavírky fungovat, a jiné naopak přibudou.

Pro některé spoje budou zrušeny zastávky Zborovská a Nemocnice, které nahradí zastávky Kasárna a Poliklinika.

Omezení provozu ve Vídeňské ulici je pilotním projektem, který by měl ukázat, zda by tato komunikace nemohla být v budoucnu jednosměrnou pro motorová vozidla, pro cyklisty by zůstala průjezdná v obou směrech.

Mezi obyvateli Jindřichova Hradce toto opatření však vyvolává rozpaky.

„Nemyslím si, že by to do budoucna bylo úplně šťastné. Už teď je centrum města ve špičce docela ucpané. Jakákoliv další omezení by určitě průjezdnosti spíše uškodila," míní Martin Dvořák, který bydlí na sídlišti Vajgar.