Kinosál hradecké Střelnice bude v pondělí 13. května od 16 hodin hostit veřejné projednání návrhu další, už třetí změny jindřichohradeckého územního plánu.

Jak přiblížil Bohumil Krejčí, vedoucí odboru výstavby a územního plánování, tento návrh změny obsahuje převod platného územního plánu do tzv. jednotného standardu. „Na základě požadavku zastupitelstva města také obsahuje jednu faktickou změnu týkající se plochy zeleně u Naxerovy lávky,“ popsal.

Vizualizace nového pavilonu paliativní péče u jindřichohradecké nemocnice.
U nemocnice v Hradci vyroste nový pavilon paliativní péče za sto milionů

Dále sdělil, že potřeba převedení územních plánů do jednotného standardu vyplývá z platné legislativy - stavebního zákona. „Cílem tohoto legislativního požadavku je jednotné zpracovávání územně plánovacích dokumentací, které tak budou lépe využitelné veřejnou správou a srozumitelnější pro veřejnost. V neposlední řadě budou takto upravené územně plánovací dokumentace ukládané v Národním geoportálu územního plánování,“ vysvětlil Bohumil Krejčí.

Stejně jako v předchozích případech mohou i nyní lidé podávat písemné námitky a připomínky k návrhu změny na městském úřadu, a to do 20. května. Na už zmíněném veřejném projednání na Střelnici dne 13. května budou přítomni zpracovatelé, kteří budou připraveni zodpovědět případné dotazy včetně principu jednotného standardu.

Podívejte se na návrh změny

Pokud si chcete kompletní návrh změny s číslem 3 prohlédnout, můžete tak učinit v tištěné formě na oddělní územního plánování městského úřadu, na elektronické úřední desce nebo v mapové aplikaci Územní plán.

Případné dotazy můžete směřovat na vedoucí oddělení územního plánování Petru Vozábalovou (e-mail: vozabalova@jh.cz; tel.: 384 351 253). (had)