Ve středu 1. července byly zahájeny stavební práce na další z etap modernizace teplovodních rozvodů Centrálního zásobování tepla (CZT) na jindřichohradeckém sídlišti U Nádraží. Rekonstrukce se dotkne úseku od křižovatky u objektu bývalé České pojišťovny, podél bytového domu čp. 789 -794/II. Práce se uskuteční na parkovišti i v komunikaci. Stávající vedení je uloženo v prefabrikovaných kanálech, které je třeba obnažit, dojde k úplné uzavírce ulice. Pro pěší zůstanou chodníky zachovány, na výkopech vzniknou lávky.

Do 5. září potrvá úplná úzavírka ve Slavonicích od od domu č.p. 154 k domu č.p. 159 v délce 50 m.

Na konci září skončí úplná uzavírka od křižovatky na příjezdu od Třeboně až za křižovatku silnic II/155 a III/15515 ve směru na Mladošovice v obci Domanín.

Do konce listopadu je naplánována částečná uzavírka křižovatka silnic II/152 a II/406 ve Slavonicích.

od 4.července od 7 hodin do 6. červnece do 20 hodin je naplánoána uzavírka od BČS AVIA Jarošov nad Nežárkou po obec Zdešov. Průtah obcí Zdešov až na hranice kraje po polovinách, provoz řízen pracovníky.

Křižovatka ulic Miřiovského, Pražská a Gymnazijní v Jindřichově Hradci je rozlehlá a řidiči tu mívají problémy správně rozpoznat přednosti v jízdě. Ve středu 1. července začala její rekonstrukce. Dočká se změny tvaru z hvězdicového na tzv. odsazenou křižovatku. Součástí úpravy bude obnova přilehlých chodníků a výstavba nového přechodu pro chodce s osvětlením.Po celou dobu rekonstrukce bude místo částečně průjezdné, k úplné uzavírce nedojde. Akce by měla být hotová do pátku 21. srpna.