„Kromě důkladného úklidu a provedení údržby všech lázeňský provozů dojde zejména k výměně nábytku a ostatního interiérového vybavení u takzvaných luxusních apartmánů v ubytovacím objektu B,“ uvedl vedoucí lázeňského technického úseku a balneotechnik Pavel Kubašta. Současně s vylepšením interiérů zmíněných apartmánů tam podle jeho slov budou provedeny i nezbytné související stavební opravy. Ty se budou týkat zejména koupelen, kde budou kromě van nainstalovány též sprchové boxy. Vše by mělo být hotové do 9. ledna.

Potřebné rekonstrukci se podrobí i elektrorozvody, zdravotně technických instalací, ale i ústřední vytápění, klimatizace. Dále dojde k obnově a opravám omítek, maleb, stropů, dveří, zárubní, k výměnám koberců a podobně. Změnou zároveň začíná procházet i recepce. „Vylepší se tak služby pro klienty, kteří potom budou rychleji odbaveni. Vytvoří se totiž čtyři rovnocenná pracoviště, a samozřejmě bude vylepšený i celkový vzhled recepce,“ vysvětlil Pavel Kubašta. Znamená to, že pracovníci firmy, která zvítězila ve výběrovém řízení, dotvoří hlavní část vlastního recepčního prostoru, tedy recepční pult a pracoviště recepčních.

Revitalizace recepce totiž navazuje podle slov Pavla Kubašty na I. etapu změn, které byly provedeny v loňské provozní přestávce. Od té doby je v prostorách recepce nové uspořádání všech rozvodů.

Současně je už uzavřené i Wellnesscentrum. Kromě důkladného úklidu, sanitací a čištění se jeho prostory podrobí také nezbytné údržbě a drobným opravám. „Příští úterý budeme provádět generální opravu elektrorozvodny, která zásobuje elektrickou energií podstatnou část lázní, tedy ubytovací objekty A a B, a dále objekty C a D, což je hlavní kuchyně a pět jídelen, elektroléčbu, recepci a ostatní související provozy,“ sdělil Pavel Kubašta.

Zkrátka nepřijdou ani klienti, kteří budou užívat další pokoje. Třeba v padesáti pokojích a na dvou chodbách ubytovacího objektu A budou vyměněny koberce za nové.

Další údržbové práce v lázeňských provozech jsou podle Kubašty samozřejmostí. Vše by mělo být hotové do 29. prosince.