Třeboň Opravy ubytovacích kapacit v pavilonech A a B v Lázních Aurora v Třeboni jsou v plném proudu. Díky teplé zimě nemají žádné zpoždění a pokračují v termínu. Informoval o tom třeboňský starosta města Jiří Houdek: „Vzhledem k příznivému počasí mohly začít přípravy na stavbu výtahu a schodiště. V současné době se provádějí bourací práce k úpravám koupelen a toalet.“

A jaké novinky mohou lidé čekat? Na obvodovém plášti pavilonu A vyroste prosklený výtah, z něhož bude vyhlídka do parku a na rybník Svět, do celkově zmodernizovaných pokojů pak přijde nový nábytek a ubytovací prostory se stanou bezbariérovými.

Dodavatelská firma Pozemní stavitelství OHL ŽS chce podle vedoucího projektu Jaroslava Kašpara z divize v Českých Budějovicích zachovat vzhled fasád. „Měnit se nebude ani členění oken a prosklených stěn. Zábradlí a konstrukce lodžií budou přizpůsobeny původnímu řešení a barevně se projekt podřídí celkové výtvarné koncepci Aurory,“ sdělil.

Stavba by neměla narušit chod lázní. „Hosté jsou ubytovaní v pavilonu F a v blízkých depandancích. Počet klientů na leden je dokonce o něco vyšší než v loňském roce,“ uvedl starosta. Ordinace lékařů se přesunou do prvních dvou podlaží. V ostatních patrech zůstanou pouze pokoje klientů. Na střeše je v budoucnu zamýšlena vyhlídková restaurace. Lidé se mohou ubytovat v opravených pavilonech už od 1. dubna.

Hlavní osmipatrový objekt lázní byl vybudován v 70. letech minulého století. Investorem rekonstrukce je město Třeboň, opravy budou stát přes 122 milionů korun. Nynější počet lůžek je 450, po rekonstrukci se navýší na 550. Cena zůstane i po rekonstrukci stejná jako v loňském roce.