Jak vysvětlila vedoucí dačického odboru kultury Naděžda Mastná, jedná se o rekonstrukci jevištních tahů nad jevištěm, které slouží pro zavěšení scénografického zařízení, dekorací, látkových závěsů a jiného zařízení potřebného pro divadelní a hudební produkce.

Oprava, která začala v červenci a hotová má být do konce srpna, obnáší vybudování zcela nového nosného ocelového roštu nad jevištěm, který slouží k uchycení kladek tahů, závěsů lávek a dalšího jevištního zařízení. Dále budou podle informací Naděždy Mastné osazeny nové systémy kladek, ruční rumpály, osvětlovací a manipulační lávky pro přístup pracovníků k obsluze a údržbě svítidel a dalšího technologického vybavení.

„Poté bude jevištní zařízení v Kulturním domě Beseda splňovat všechny současné platné normy a také veškeré vysoké nároky na moderní a kvalitní vybavení kulturních domů,“ poznamenala vedoucí odboru kultury.

Starosta Karel Macků vysvětlil, že rekonstrukce byla potřebná vzhledem k tomu, že revize, která se odehrála v roce 2016, ukázala, že technický stav stávající jevištní technologie je dlouhodobě nevyhovující a byl povolen její nouzový provoz. Oprava město vyjde na 645 tisíc korun bez daně.