Radní jihočeské metropole si objednají studii, která z hlediska marketingu prověří vznik nového centra pro volný čas ve Čtyřech Dvorech. Podle náměstka primátora Viktora Lavičky se bude vycházet z dokumentu, který zpracoval před časem Útvar hlavního architekta.

„Jde o výstavbu nového sportovně rekreačního centra s vodním a saunovým světem v lokalitě Čtyři Dvory v prostoru bývalého vojenského cvičiště,“ říká Viktor Lavička s tím, že už v roce 2007 byla pro lokalitu zpracovaná analýza k projektu plovárny. „Na základě dostupných dat a s pomocí dalších šetření chceme tento materiál v podstatě aktualizovat. Zmiňovanou analýzu tenkrát vypracovala společnost INCOMA Research, která dnes už neexistuje,“ dodává Viktor Lavička s tím, že tým bývalé firmy nyní tvoří zčásti společnost s ručením omezeným Incomind, která by proto měla studii zpracovat.

Následně chce město připravit architektonickou soutěž, kterou by rádo vypsalo ještě v letošním roce. Marketingová studie má být hotova do deseti týdnů od podepsání smlouvy. Plocha pro vodní svět byla původně vyhrazena v územním plánu koncertnímu centru známému jako Rejnok. Už byla ale schválena změna územního plánu, která umožňuje jiné využití.

„V centru města máme perfektní plavecký bazén, ale nemáme tu nic, co mohou nabídnout jiná města, ve formě vodních světů, kde je krátký teplý bazén, kde jsou atrakce pro děti…,“ shrnul plány města Viktor Lavička. Stavba volnočasového rekreačního centra by podle odhadů náměstka primátora vyšla zhruba na 500 až 600 milionů korun.