Nedaleko vlakové a autobusové zastávky v Dačicích vzniká nové parkoviště. To nabídne 68 parkovacích stání a také 17 míst v kolostavech. Prostor by měl sloužit především jako záchytné parkoviště.

„Slibujeme si od toho i částečné ulehčení náměstí, kde je v současné době část vyčleněná i pro dlouhodobě stojící vozy. Ty bychom rádi přesunuli na nové parkoviště v ulici Berky z Dubé. Očekáváme tedy, že místo využijí lidé, kteří pracují v centru a potřebují svůj vůz zaparkovat na celý den,“ uvedl starosta Karel Macků.

Stavba parkoviště začala v červnu a potrvá do poloviny října. Celkové náklady činí 4,2 56 milionu bez daně.

„Parkoviště bude volně přístupné. Parkovací stání budou postavená z roštů. Voda, která tu spadne, se tedy vsákne přímo na místě,“ dodal starosta.

Na místě se vysadí i osmnáct stromů, habrů nebo javorů. Kromě toho tu vznikne nové veřejné osvětlení, vsakovací zařízení a příprava pro osazení dobíjecích stanic elektromobilů a elektrokol.

Město podalo žádost o poskytnutí dotace v rámci Operačního programu životní prostředí na spolufinancování stavby parkoviště v ulici Berky z Dubé ve spolupráci se společností G-PROJECT z Českých Budějovic. Může tak získat finanční podporu až do výše 30 % uznatelných nákladů.