Dačice – V dačické nemocnici by měl v budoucnu vzniknou interní stacionář a domov pro seniory. Vedení nemocnice od ledna letošního roku mohlo rozšířit ordinační dobu v interní ambulanci díky nástupu nového lékaře internisty Josefa Štumara. Ředitelka nemocnice Miroslava Člupková informovala o novinkách obyvatele Dačic na středečním zasedání zastupitelstva.

„Díky nástupu Josefa Štumara jsme mohli rozšířit dobu interní ambulance a plánujeme vytvoření interního stacionáře se šesti lůžky. Máme v plánu vybudovat úplně novou rehabilitační péči, protože současná je v nevyhovujících prostorách. Rehabilitace by měla vzniknout místo bývalé kuchyně,“ informovala na jednání zastupitelů ředitelka nemocnice Miroslava Člupková. Nová rehabilitace by měla být hotová už do konce tohoto roku, protože je již zpracovaná studie.

Domov seniorů je však plánován v horizontu několika let, současně by měla být zdemolována budova bývalé pitevny. Pro rozvoj nemocnice je potřeba dalších lékařů. Velmi motivační je podle vedení možnost ubytování pro lékaře, které by mělo poskytnout město. Díky možnosti ubytování mohl nastoupit také nový internista.

V nemocnici se kromě pozitivních změn stalo také několik smutných událostí. „Někdo se pokusil o vloupání do nové kantýny a do oční ordinace, odkud byl ukraden notebook. Dále došlo k pokusu o poškození dveří a ztratily se také nové hasicí přístroje,“ sdělila dále ředitelka Člupková. Nemocnice je střežena třemi venkovními kamerami a jednou vnitřní, záznam byl již předán policii.
S rozvojem dačické nemocnice je spokojen také hejtman Jiří Zimola, který změny komentoval na čtvrtečním setkání starostů v Jindřichově Hradci. „Jsem rád, že se situace v dačické nemocnici stabilizovala. Jen v letošním roce je do nemocnice plánovaná další investice ve výši 12 milionů korun,“ uvedl.

Ordinační změny:
–interní ambulance: MUDr. Josef Štumar, hlavní budova č. 6 přízemí: Po,Út,Čt 7,30 až 15,30, možnost objednání v ordinační době: 384 358 240, jinak:
384 358 211
– přemístění ordinace rehabilitačních lékařů MUDr. Františka Trkana a MUDr. Ivy Šteflové do budovy č.4 přízemí
– rozšíření privátní gynekologické ordinace: MUDr. Markéta Morávková, budova č.4 polikliniky v přízemí: Po, Čt 8 až 12, 13 až
15,30, St 8 až 13
– od 1. února je v budově č.1 polikliniky otevřena nová privátní kožní ambulance MUDr. Kateřiny Poukarové: Po,Čt 8 až 18, Út 8 až 14, St 17 až 19
– od začátku roku je přemístěna kantýna do přízemí hlavní budovy