Prima online, tak se jmenuje nový projekt, který realizují v dačickém gymnáziu. Jeho představení se uskuteční právě dnes od 15,30 hodin v budově školy. Vedení gymnázia chce projekt vysvětlit žákům současných 5. tříd a jejich rodičům. Jedná se totiž o nový způsob výuky budoucích „primánů“. Podle ředitele školy Aleše Morávka dojde ke zrychlení komunikace a modernizaci výuky.

„Cílem je zrychlit a zkvalitnit komunikaci mezi školou a rodiči s využitím studentských notebooků a interaktivních učebnic. A dále celkově změnit klasický způsob výuky na moderní. Máme k tomu i speciálně uzpůsobenou učebnu,“ informoval. Vedení školy se o této metodě výuky inspirovalo v Českých Budějovicích, kde se již uskutečňuje v několika třídách.

„Chtěli bychom žákům také ukázat, že počítač nemusí sloužit jen na hraní, ale moderní techniku lze využít také k učení,“ doplnil dále ředitel Aleš Morávek. Nový projekt by tak do školy mohl přilákat více žáků.

Jak již Deník v minulosti uvedl, v Dačicích nemají problémy s naplněním čtyřletého gymnázia, ale na víceleté gymnázium se hlásí dětí méně. Důvodem jsou také finance. Rodiče dětí z okolních obcí nechají své děti raději dojíždět až od 1. ročníku, nikoliv už od primy