Normálně pak začala jezdit od sedmi let a závodně jezdí již třetím rokem.
Svého prvního koně dostala v devíti letech a má jej dodnes. Je jím 15-ti letá ponička Panja. „Dostala jsem ji k Vánocům takovým způsobem, že mi bylo řečeno, že si mohu začít vybírat svého koně. Bylo jasné, že to musí být poník, vzhledem k mému věku,“ uvedla Zajícová. Závodit na velkých koních je dovoleno až od 12 let.

„Vzhledem k tomu, že mamka se sestrou trénovaly u Míši Kralertové, tak i já jsem u ní začínala trénovat a je tomu tak doposud. Moje začátky jsou asi stejné jako pro všechny ostatní začínající jezdce, byla to univerzální příprava, nesoustředili jsme se ani na parkury ani na drezury,“ uvádí Zajícová.

Prvních oficiálních závodů se Anežka zúčastnila týden po získání jezdecké licence na pony, bylo jí devět, a hned si na těchto závodech splnila kvalifikaci na Mistrovství České republiky. „Tam jsem pak tři měsíce po získání licence obsadila s Panjou 2. místo,“ vzpomíná. Mistrovství České republiky s Panjou v roce 2008 ve Frenštátě pod Radhoštěm bylo pro Anežku společně s obsazením 1. místa opět na Mistrovství v loňském roce dosud největším úspěchem.

Jak Zajícová tvrdí, nejvíce znalostí a zkušeností jí předala a stále předává trenérka Kralertová. „Za její trpělivost jí patří velký dík a v neposlední řadě samozřejmě i všem koním, se kterými jsem kdy jezdila, a kteří mi nikdy nedali nic zadarmo. V posledním půlroce je mým velkým učitelem Lipíček, oficiálně San-Li-Pas, můj nový kůň. Ale nesmím zapomenout v žádném případě na podporu od svých rodičů, kterým moc děkuji,“ hodnotí mladá jezdkyně.

Anežka nejčastěji jezdí u své trenérky, kde má ustájené koně, ale jezdí také na různá soustředění. „ V létě o prázdninách se chystám na dva týdny do Německa k Martině Hannover, jedné z nejlepších německých drezurních jezdkyň,“ prozradila.

Příliš volného času jí ale nezbývá. Dříve hrávala na klavír, ale toho musela nechat, protože nestíhala cvičit. „Protože jsem v primě gymnázia, musím se hodně učit. Nejhorší to je, když přijedu v neděli večer ze závodů a musím se ještě připravit na pondělí, to je téměř nemožné. Zrovna tak na úterý, protože celé pondělí většinou prospím,“ říká Zajícová.

„O prázdninách je to s volným časem ještě horší, protože to jsem na koních téměř celý den. Před mistrovstvím musím trénovat dvoufázově. Vzhledem k tomu, že letos jedu už na dvě Mistrovství – s Lipíkem na mistrák velkých koní a s Panjou na pony, tak to už mě doma asi ani neuvidí,“ dodává s úsměvem.