22.00 - Volební místnosti se pro dnešní den zavírají. Otevřou se opět v 8 hodin ráno a voliči budou mít možnost využít svého práva a dát hlas svému kandidátovi až do 14 hodin.

21.45 - Podle tajemníka městského úřadu Karla Přibyla se volební účast v prvním dni druhého kola senátních voleb v Jindřichově Hradci pohybuje mezi 12 až 18 procenty. "Více lidí přišlo k volbám v centru, menší zájem byl na sídlištích. V místních částech je to jak kde. Celkem očekávám asi tak poloviční účast oproti minulému týdnu," poznamenal Karel Přibyl.

19.10 - Hladký průběh voleb hlásí i registrační úřady v Suchdole nad Lužnicí, Dačicích a Třeboni.

19.OO - Bez problémů pokračuje druhé kolo senátních voleb i v Českých Velenicích. "Zatím vše běží hladce. Volební místnosti byly předány bez závad a před chvílí jsem mluvil se starostou, který také žádné zádrhele nezaregistroval," informoval místostarosta Kotrč.

18.50 - Podle tajemníka jindřichohradeckého městského úřadu Karla Přibyla se prozatím senátní volby obcházejí bez jakýchkoliv komplikací. "Proti minulému týdnu je to obrovský klid. Například asi před hodinou jsem se byl podívat v Matné, kde nebyl tou dobou ještě ani jeden volič," říká Karel Přibyl a dodává, že s volební účastí je to místo od místa jiné. "Třeba v Děbolíně,který je od Matné jen kousek měli v ten samý čas už 37 voličů, někde se už účast pohybuje okolo 15 až 20 procent," konstatoval hradecký tajemník.

15.50 hod. - Na kontrolu po volebních místnostech Jindřichova Hradce a jeho místních částech se hned po otevření místností vydal i tajemník jindřichohradeckého městského úřadu Karel Přibyl. "Již jsme některé navštívili, všude je klid. Několik voličů přišlo hned po zahájení, ale ostatní budou zřejmě docháízet v typických vlnách, podle toho, jak půjdou z práce nebo zítra například na nákup," míní tajemník, podle kterého se dá předpokládat, že účast v tomto kole bude nižší než o minulém víkendu.

15.40 hod. - Přidána fotogalerie z voleb v Jindřichově Hradci, Dolním Skrýchově a Dolní Radouni.

14.55 hod. - V Dolní Radouni necelou hodinu po otevření volební místnosti odvolili zatím jen čtyři lidé. Volební komise včetně jejího předsedy Davida Koláře ale doufá, že se situace možná vylepší ve večerních hodinách. "Sídlíme v místním pohostinství, takže lidé by chodí volit i cestou na pivo."

14.40 hod. - Příliš práce nemá volební komise ani v Dolním Skrýchově, kam dosud přišli jen dva voliči i přesto, že podle předsedkyně tamní komise Stanislavy Heřmánkové byl minulý týden o volby do Senátu zájem. Z 228 voličů jich pro své senátory hlasovalo 92. "Předpokládám ale, že tentokrát bude volební účast mnohem nižší," uvedla.

14.13 hod. - V jindřchohradeckém 18. okrsku, který sídlí v 6. základní škole na sídlišti Hvězdárna, se zatím lidé k volbám moc nehrnou. Mezi prvními přišli manželé Zdena a František Žampachovi. "Chodíme ke všem volbám a když už jsme dali hlas svému kandidátovi v prvním kole, přece ho teď nenecháme propadnout.

Předsedkyně tamní volební komise Ladislava Heřmánková ale nevěří, že by volební účast v tomto kole byla nějak vysoká. "Hlavně někteří starší lidé se domnívají, že když volili minulý týden, tak teď již nemusí." Podle zapisovatelky Marie Kozlovské by sem měla přijít volit i nejstarší volička Růžena Doupníková, které je již 102 let.

14.00 hod. - Právě se otevřely volební místnosti ve všech 72 městech a obcích na Jindřichohradecku, kterých se týkají letošní senátní volby. V druhém kole vybírají mezi sociálním demokratem Milanem Štěchem a kandidátem TOP 09 Ivo jahelkou.

O téměř devatenáct procent vyhrál první kolo senátních voleb na Pelhřimovsku a Jindřichohradecku současný předseda senátu Milan Štěch nad zpívajícím právníkem Ivo Jahelkou.

Ten od voličů získal 8 023 hlasů a Štěch rovných 16 730 hlasů.

Dnes a zítra se znovu otevřou volební místnosti na Pelhřimovsku a v 72 obcích Jindřichohradecka, aby se oba kandidáti utkali o křeslo senátora ve druhém kole.

„Určité sebevědomí nebo lépe řečeno naději mám, ale na druhou stranu tipovat výsledek nebudu. Pokud vezmu minulé senátní volby, tak rozdíl mezi mnou a panem Bernardem byl v prvním kole deset procent a poté dvacet procent, ale to letos nemusí být," uvedl v reakci na výsledky v prvním kole Milan Štěch.

Jeho soupeř, jindřichohradecký zpívající právník Ivo Jahelka, který svou volební kampaň pojal spíše jako koncertní, se také nevzdává. „Druhé kolo začíná zase od nuly, takže jedeme dál," uvedl Ivo Jahelka. (nov)